Jan Hryniak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jan Hryniak

Jan Hryniak (ur. 1969) – polski reżyser.

  • Często powstają filmy, których założeniem jest przyniesienie dużych pieniędzy. Pojawia się wówczas pewna niechlujność, nonszalancja. Skoro w tych produkcjach pojawiają się „duże” nazwiska, znane z ekranów telewizyjnych, to ich twórcy uważają, że nie trzeba już od siebie czegokolwiek dodawać. Ale prawda jest też taka, że nie wiadomo do końca czemu te filmy raz wychodzą, a raz nie.
  • Jeszcze jakiś czas temu reklama była też dla mnie źródłem doświadczeń gdyż musiała się ona wyróżniać. Każdy klient chciał mieć reklamę przebijającą inną. Jeśli ktoś miał kamerę z Berlina, ktoś inny musiał ją już mieć z Londynu itp. My, absolwenci szkół filmowych, uczyliśmy się wtedy pracy na najnowocześniejszym, najdroższym sprzęcie niedostępnym dla filmowców. Obecnie znów się to trochę zmieniło ponieważ jest to reklama czasu kryzysu i wszyscy szukają jak najtańszych rozwiązań. Tak czy inaczej jest to dobry trening, który nie pozwala wyjść z wprawy. Swego czasu myślałem też, że z tych kilkudziesięciu dni na planie jeden może być słabszy. Dziś tak nie uważam. Każdy dzień to maksimum koncentracji i dawania z siebie wszystkiego. Po zdjęciach można sobie pozwolić na chwilę słabości, ale nigdy w ich trakcie.
  • Miałem oferty nakręcenia komedii romantycznej. Oczywiście przeczytałem scenariusz, bo nie wypada inaczej, ale skoro nie można tam było zmienić nawet jednego przecinka uznałem, że nie mam co robić przy takim filmie.
  • Mnie osobiście jako widza martwi to, że polskie kino jest takie „skromne”.