Jaime Nebot

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jaime Nebot (po lewej)

Jaime José Nebot Saadi (ur. 1946) – ekwadorski polityk, kandydat na prezydenta Ekwadoru w 1992 i 1996, burmistrz Guayaquil od 2000.

O Jaime Nebocie[edytuj]

  • (…) Ja urodziłem się na przedmieściu, Nebot w jedwabiach. (…) Jak miałem 4 lata sprzedawałem gazety, on żył dobrze w Miami. Jak miałem 10, on w Miami, ja w więzieniu. (…) W wieku lat 16 – Nebot na dyskotekach w Miami, ja reprezentuję sport ekwadorski podróżując po Chile, Ekwadorze, Kolumbii, Niemczech, Argentynie. W wieku 26 lat Nebot rabuje w banku, ja jestem intendentem.
  • Teraz udowodnię panu i wszystkim tutaj, że dla Nebota nie jest pan równy. Oni mają innego boga, boga rasizmu, boga monopoli, boga bogactwa. Zaprezentuję to i powiedzcie mi jeśli kłamię. Z największym szacunkiem jeśli pana 18 letni syn zakochałby się w córce Nebota, czy pozwoliliby mu wejść do jego domu? Wyrzuciliby go, tak czy nie? Ale jeśli syn Nebota zostawiłby w ciąży Pana córkę, co powiedziałby Nebot [?] „To tylko figiel chłopca”. To prawda czy nie? Daliby dziecku nazwisko? Kazaliby jej dokonać aborcji, zamknęliby ją w więzieniu albo zostawiliby ją z dzieckiem bękartem, tak jak zostawili moją ojczyznę.