Przejdź do zawartości

Herman Van Rompuy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Herman Van Rompuy (2012)

Herman Achille Van Rompuy (ur. 1947) – belgijski i flamandzki polityk. Premier Belgii od 30 grudnia 2008 do 25 listopada 2009. Pierwszy stały przewodniczący Rady Europejskiej (2009–2014).

  • Całe moje życie polityczne opierało się na szacunku dla drugiego i zrozumieniu argumentów przeciwnika. Będę tak dalej postępował. Europa jest unią wartości i ciąży na niej odpowiedzialność, by odgrywać ważną rolę na świecie.
  • Włosy rozwiane na wietrze
    Po latach wiatr się uspokoił
    Niestety, włosów już nie ma

O Hermanie Van Rompuyu[edytuj]

  • Powiedziano nam, że będziemy mieli prezydenta, zobaczymy wielką postać o światowej renomie. Człowieka, który mógłby być politycznym przywódcą 500 milionów ludzi. Człowieka, który będzie reprezentował nas wszystkich na światowej scenie, którego praca jest tak ważna, że płaci mu się więcej niż prezydentowi Obamie. Cóż, obawiam się, że mamy pana. (…) Nie chcę być niegrzeczny, ale wie pan, naprawdę ma pan charyzmę ofiary losu i wygląd szarego urzędnika bankowego. Pytanie, które chcę panu zadać, zadają sobie wszyscy: Kim pan jest? Nigdy o panu nie słyszałem. Nikt w Europie o panu nie słyszał.