Hanna Wujkowska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hanna Małgorzata Wujkowska (ur. 1963) – polska lekarka, internistka, bioetyk, doradczyni ds. rodziny w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, działaczka LPR.

  • Dlaczego kobieta nie mogłaby być papieżem? Z powodów fizjologicznych. Tuż przed miesiączką dochodzi do swoistego obrzęku mózgu. Kobiety są tak przepełnione płynami fizjologicznymi, że ciężko im zachować zdrowy rozsądek. A co dopiero zarządzać czymś tak ogromnym, jak Kościół katolicki.
  • Jakich argumentów należy używać, co musi się wydarzyć, aby sprawy – wydawałoby się – najbardziej podstawowe, mogły znaleźć przysługujące im miejsce w debacie parlamentarnej? To, że posłowie odrzucili obywatelski projekt ustawy będącej próbą uporządkowania kwestii in vitro w Polsce, nie dopuszczając nawet do dyskusji nad nim w komisji, świadczy o lekceważeniu ludzi i arogancji sprowadzającej się do mniemania o własnej nieomylności. Nazywanie wiedzy ideologią, nieustanne wytykanie katolickości jako niewybaczalnej wady osobom, które bezwarunkowo cenią życie – to sposób działania mędrców zasiadających w ważnych gremiach.
  • Najpierw wmawia się ludziom, że in vitro wyleczy ich z niepłodności. Tymczasem procedura ta, w dodatku bardzo kosztowna, mimo że nie leczy niczego, wyciąga od ludzi mnóstwo pieniędzy. To żerowanie na nieszczęściu ludzi, którzy chcą mieć dzieci, co jest przecież naturalnym pragnieniem człowieka, którzy są gotowi zapłacić każde pieniądze, by móc mieć dziecko. Wykorzystują to kliniki in vitro, windując takie ceny, jak im się podoba.