Greg Bear

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Greg Bear (2007)

Gregory Dale Bear (ur. 1951) – amerykański pisarz fantastycznonaukowy.

  • Ludzie współpracują ze sobą, tworząc społeczeństwo. Porozumiewają się seksualnie, chemicznie a także – społecznie poprzez mowę, pismo, kulturę. Cząsteczki i memy. Wiemy, że cząsteczki zapachowe, feromony wpływają na zachowanie; kobiety w grupach razem osiągają ruję. Mężczyźni omijają krzesła, na których siedział inny mężczyzna; natomiast te same krzesła przyciągają kobiety. Odsiewamy tylko rodzaje sygnałów, jakie można wysyłać, rodzaje przekazów, środki mogące przenieść te przekazy. Podejrzewany teraz że nasze ciała wymieniają wirusy endogenne, zupełnie jak bakterie. Czy to naprawdę takie zaskakujące?
    • Źródło: Radio Darwina

Dzieci Darwina[edytuj]

  • Augustine poczuł się odtrącony, ale wiedział, że musi być cierpliwy. Umiał działać w cieniu, milcząco i pozbawiony zaufania. Już dawno temu nauczył się naśladować podrzędne wirusy.
  • Boga nigdy nie ma w pobliżu, gdy robi się paskudnie. Jakiego rodzaju jest to Bóg? Jest jak zarejestrowane przesłanie, można by rzec boska usługa telefoniczna, połączenie z którą ulega zawieszeniu, kiedy krzyczymy… Wyjaśnijcie to mi.