Gianfranco Randone

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gianfranco Randone

Gianfranco „Jeffrey Jey” Randone (ur. 1970) – włoski wokalista i basista, znany jako członek zespołu Eiffel 65.

  • „Da Ba Dee” to po prostu zwrot, taki sam jak „na na na” czy „la la la”. To po prostu taki sposób na umiędzynarodowienie utworu. Gdy śpiewasz „I'm Blue, Da Ba Dee”, rozumie to niemal każdy człowiek na świecie. Nie musisz znać żadnych obcych języków, by wiedzieć, o co chodzi. To pomaga w odbiorze. W przypadku tego nagrania o jego popularności zdecydował jednak przede wszystkim fakt, iż jest ono znakomitym połączeniem utworu tanecznego i popowego.
  • Euro to połączenie różnych odmian muzyki dance i europejskich kultur. Mówimy tu chociażby o angielskim trip hop, niemieckim techno czy włoskim dance. Zmiksowaliśmy to wszystko. Każdy z utworów jednak jest inaczej zaaranżowany. Pop podkreśla, że na tej płycie jest po prostu muzyka.
  • Mieliśmy program komputerowy, który pomógł nam w wyborze nazwy. Tak powstał „Eiffel”. Numer 65 to dziwna sprawa, ponieważ żaden z nas go nie wybrał. Zapytaliśmy o to producenta. Okazało się, że była to część numeru telefonu, który zanotował na kartce papieru. Ostatnie dwie cyfry zapisały się na singlu, który trafił do grafika. Ten myśląc, że to część nazwy zespołu, połączył ze sobą te dwa człony. To przyniosło nam szczęście.
  • Pewne oznaki tego, że chcę być muzykiem, zdradzałem, gdy byłem bardzo mały. Nie zapomnę, ile miałem frajdy, skacząc na kanapie i udając, że gram na gitarze piosenkę Roda Stewarta „Do Ya Think I'm Sexy”.
  • Przez dwa miesiące namawiała mnie, żeby nagrał swój głos, a gdy tato usłyszał kasetę, omal mnie nie zabił za to, że nie powiedziałem mu wcześniej, że umiem śpiewać. Szczerze mówiąc, ja też tego nie wiedziałem.