Franciszek Głód

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Franciszek Głód (ur. 1939) – profesor teologii pastoralnej, doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii, proboszcz senior parafii św. Elżbiety we Wrocławiu, osobowość internetowa.

  • Dzięki wierze w istnienie Pana Boga i pomocy z Jego strony, rodzą się w umysłach ludzi pomysły czynienia dobrych i szlachetnych czynów. Pan Bóg przychodzi ludziom z pomocą i sprawia, że mogą tak wiele uczynić dobra, by świat był o wiele lepszym.
  • Istnieją bolesne przypadki, że poczęcie dziecka następuje pod wpływem upojenia alkoholowego lub w wyniku gwałtu. Człowiek staje się wtedy bardziej podobny do zwierzęcia i schodzi do roli istoty nierozumnej.
  • Kościół nieustannie z naciskiem przekazuje wszystkim ludziom otrzymaną od Chrystusa Ewangelię życia. Niestety w wielu krajach często bardzo bogatych głosi się najczęściej „ewangelię” śmierci.
  • Prawo do życia jest pierwszym i podstawowym prawem osoby ludzkiej. Przysługuje ono wszystkim: dzieciom poczętym, ludziom starym, chorym i niedołężnym, wszystkim bez wyjątku.
  • Pan Bóg tak ukształtował człowieka, że w pewnym momencie swojego życia potrzebuje on wybranej osoby przeciwnej płci do zrealizowania pełnej i dojrzałej miłości.
  • Mężczyzna często po skończonej pracy czuje się bardzo wyczerpany. Potrzebuje pochwały, odpoczynku, nie można go zaraz angażować do następnej pracy. Trzeba cierpliwie poczekać. Żony powinny o tym wiedzieć!
  • Normalny rytm działania i życia mężczyzny to: najpierw dosyć długie przygotowanie, intensyfikacja motywacji, później maksymalne zaangażowanie i wytężona praca, a następnie czas relaksu i odpoczynku. Mądra żona potrafi ten naturalny rytm odpowiednio zagospodarować.