Elżbieta Kępińska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Elżbieta Kępińska

Elżbieta Kępińska (ur. 1937) – polska aktorka filmowa i dubbingowa, druga żona Mieczysława Rakowskiego.

  • Aktorstwo wymaga pewnych predyspozycji psychicznych, trzeba umieć walczyć o swoje miejsce. I grać, grać, grać. Jeśli nie grasz – zaczynasz się cofać, obrastasz w lęki, zahamowania. Niestety, jestem bardzo bierna. Nigdy nikomu nie zaproponowałam, że chętnie zagram u niego jakąś rolę. Myślę, że to bardzo zaważyło na moich aktorskich losach.
    • Źródło: „Gala”, 1999, cyt. za: Witold Filler, Od Pierwszych Dam do Dody Elektrody. Sławne żony sławnych mężów, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 2006, ISBN 8305134288, s. 21.

O Elżbiecie Kępińskiej[edytuj]

  • Była taka Elżbieta K. Od chwili, gdy po raz pierwszy zobaczyłem ją na scenie w teatrze Jaracza, chodzę na każdą sztukę, w której gra. (…) Na bal przyprowadził ją Jurek Markuszewski. Elżbieta znakomicie tańczy, czego o sobie nie mogę powiedzieć. Zresztą nie jej taneczne umiejętności wzbudzają we mnie uczucia, które już nie mieszczą się w granicach dobrej znajomości. Działa na mnie jak magnes. Lubię słuchać jej głosu. Co tu ukrywać, bardzo mi się podoba. Oczywiście, ona o tym nie wie. Ale może kiedyś się dowie.