Dyskusja użytkownika:Svitkers~plwikiquote

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam, na Wikicytatach:) Przy przejściac do nowej lini używaj znacznika <br> a neu wciskaj enter w ten sposób zachowasz ciągłośc akapitu. --MariuszR 19:59, 7 kwi 2005 (UTC)

Witam :-) Gratuluję, świetnie się czyta Humor papieża. Nie wstawiłam szablonu, ale pech, oboje poprawialiśmy, Konflikt edycji. Wkleiłam swoje poprawki do mojej dyskusji, może moglibyśmy z nich skorzystać? Jak chcesz, skopiuj i wstaw do artykulu. Jadwiga 20:49, 7 kwi 2005 (UTC)


Widzę, że dialogi u mnie też nie wszystkie poprawione. Mam taką propozycję: przenieś moją wersję i na niej popraw, jak otworzysz edycję, zobaczysz w jaki sposób. Jadwiga 20:53, 7 kwi 2005 (UTC)

Ok, poprawiłem jeszcze dwa czy trzy miejsca które przeoczyłeś. Idę spać., Dobrej nocy zyczę:) -MariuszR 22:13, 7 kwi 2005 (UTC)

Humor papieża[edytuj]

I temat i sposób ujęcia bardzo dobry. Fakt, że nieco odmienny, ale na pewno miejsce tych anegdotek jest na Wikicytatach i bez nich artykuł o Janie Pawle II byłby niepełny.
Kursywą raczej nie. Przyjęliśmy, że teksty w językach oryginalnych zapisujemy kursywą:

  • Człowiek człowiekowi wilkiem.
    • Homo homini lupus.

Kropka powinna być przed znakiem cudzysłowu domykającego, jeśli całe zdanie jest cytatem: "Człowiek człowiekowi wilkiem." W takim przypadku kropka kończy zdanie, jak każde inne i jest ono dopiero wtedy brane w cudzysłów. Jeśli gdzieś jest inaczej, jest to błędem. Jeśli cytat jest jedynie fragmentem zdania, chociaż kończącym to zdanie, wówczas kropka jest poza cudz. (inaczej zdanie nie kończyłoby się kropką). Przykład: Dzieci bawiły się w "kółko graniaste, czterokanciaste".
Przyjemnego wikipediowania, jak czegoś nie wiesz, pytaj :-) Jadwiga 23:09, 7 kwi 2005 (UTC)

Nazwa Twojego konta zostanie zmieniona[edytuj]

05:27, 18 mar 2015 (CET)

Renamed[edytuj]

12:14, 19 kwi 2015 (CEST)