Dyskusja użytkownika:212.51.207.190

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Re: Max Stirner[edytuj]

Brak nazwiska tłumacza utworu literackiego może naruszać jego prawa autorskie (nasuwa się pytanie, kiedy i w jakich okolicznościach tłumaczono tę publikację, bo być może prawa autorskie tłumaczenia już wygasły). W Wikicytatach dążymy do podawania niezbędnych danych.
Jeśli na stronie danego autora jest sporo cytatów z jednej publikacji, należy utworzyć osobną stronę i przenieść tam cytaty, pozostawiając na stronie o autorze 2-3 wybrane i wstawiając szablon informujący o osobnym haśle. Por. np. Stanisław Jerzy Lec i Myśli nieuczesane. Jest to istotna sprawa, ponieważ przy stronach o dużych rozmiarach niektórzy użytkownicy mają problem z edytowaniem haseł.
Z uwagi na przejrzystość strony oraz zwyczajną przyzwoitość wobec twórców nie powinno też być zbyt długich cytatów. W zasadzie obszerne fragmenty tekstu nie są już w odczuciu większości użytkowników cytatami. To, co się da, należy maksymalnie skrócić. Nie chcielibyśmy, aby zarzucano nam, że przepisujemy tu całe książki. Oczywiście czasem nie da się czegoś skrócić bez szkody dla kontekstu i musi pozostać dłuuugi cytat, ale staramy się unikać nadmiaru takich sytuacji. :)
Pozdrawiam i służę pomocą. Alessia, dyskusja 21:48, 25 cze 2011 (CEST)

Domyślam się, że skoro autor żył w XIX wieku, to wtedy powstała książka. Rzecz w tym, że może tłumaczenie jest stosunkowo młode (jak w większości dzieł zagranicznych, które dopiero od pewnego czasu są tłumaczone na j. polski i wydawane w Polsce).
Dodanie alfabetu nie zmienia faktu, że strona jest za duża. Powinna mieć maksymalnie 30 000 bajtów. Proszę, nie usuwaj szablonu, który ma być pomocny w poprawieniu strony. Ma on się znajdować na niej, dopóki wszystko nie będzie zgodne z przyjętymi tu zasadami i zwyczajami. Alessia, dyskusja 22:18, 25 cze 2011 (CEST)
Ale może ktoś z użytkowników ma książkę i kiedyś doda tę informację. W czym problem? Proszę, na stronach dyskusji podpisuj się 4 tyldami (~~~~). Alessia, dyskusja 23:06, 25 cze 2011 (CEST)
Witaj, utworzyłam stronę Jedyny i jego własność i tam przeniosłam cytaty. Proszę jednak, abyś nie dodawał kolejnych, bo ta strona też jest za duża. Raczej przejrzyj jeszcze pod kątem skrócenia. Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 14:40, 26 cze 2011 (CEST)
OK. Miłej lektury i edytowania! Alessia, dyskusja 14:51, 26 cze 2011 (CEST)