Przejdź do zawartości

Dyskusja Wikicytatów:Kategorie

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Pojedyńczy cytat

[edytuj]

Są hasła z pojedyńczymi cytatami. Czy zatem nie byłby słuszne założyć kategorię Cytaty aby takie hasła dodatkowo umieszczać w tej kategorii. Danielm 08:56, 8 gru 2004 (UTC)

Wreszcie ktoś ma takie samo zdanie w tej kwestii jak ja :-) Powiem Ci Danielu, że kiedyś rozmawialiśmy o tym, ale koledzy byli przeciwni. Ale może wrócimy do tematu jeszcze raz? Ja jak najbardziej za :-) Jadwiga 21:38, 9 gru 2004 (UTC)

Nikt więcej się w tym temacie nie wypowiedzieł. Czy należy zatem rozumieć, że jest aprobata na taką kategorię. Danielm 08:17, 26 sty 2005 (UTC)
Ja byłbym za. Kategoria:Cytaty? TOR 00:23, 2 lut 2005 (UTC)

Główna kategoria

[edytuj]

Proponowałbym wprowadzenie głównej kategorii, do której jako podkategorie podpięte byłyby kategorie Autorzy, Tematy, Źródła (i inne ogólne jaśliby się pojawiły). Ułatwiłoby to użytkownikom poruszanie się po całym drzewie kategorii dotyczących cytatów jako takich (z pominięciem kategorii technicznych). Jako nazwę proponowałbym Wikicytaty. Wyglądałoby to tak: Wikicytaty Danielm 08:17, 26 sty 2005 (UTC)

Jest cacy, ale ja bym ją nazwał Kategoria:Główna coby się nie myliło z Kategoria:Meta-strony Wikicytatów. TOR 00:23, 2 lut 2005 (UTC)

Polityka

[edytuj]

Jest taka kategoria Polityka podpięta do kategorii Tematy. Kategoria Tematy wg opisu zawiera cytaty związane z danym tematem (jak miłość, szczęśćie, człowiek); Cytaty te jak rozumiem dotyczą bezpośrenio tego tematu. Polityka zaś jest kategorią innego rodzaju; zawiera cytaty, które bezpośrednio nie dotyczą polityki a jedynie wiążą się z Polityką poprzez autora. Zatem albo trzeba zmienić przydział artykułów do tej kategorii aby rzeczywiście dotyczyły polityki (tak jak inne tematy) albo przypiąć ją jako podkategorię Autorów albo zastanowić się nad nową kategorią nadrzędną np. Dziedziny a może zlikwidować tą kategorię (Polityka) i nie dzielić autorów. A może zostawić w niej tylko hasła wuiążące się z polityką a usunąc z niej autorów bo przezcież cytowane ich wypowiedzi niejednokrotnie dotyczą innych tematów. Można oczywiście zastanowic sie nad podziałem autorów ale wówczas nie należy mieszać kategoryzaji autorów z tematami. Nie wiem być może poza polityką jest więcej takich kateorii ale na tę się natknąłem. Danielm 08:17, 26 sty 2005 (UTC)

Jest tego więcej,: Filozofia, Religia. Moim zdaniem powinno się wydzieli takie kategorie z tematów jednak do odrębnej kategorii. I wówczas np. Bóg powinien być w kategorii Tematy i kategorii Religia oraz Filozofia. Filozfia zaś jako podkategorię powinna zawierać Filozofów, którzy dodatkowo podpięci byliby do Autorów. W tym kontekście POlityka zawirałaby hasła ogólnie związane z polityką (może z różnych tematów) oraz podkategorię POlitycy, która też byłaby w kategorii Autorzy. Danielm 08:58, 26 sty 2005 (UTC)
Proponowałem takie rozwiązanie, ale większość była przeciwna. TOR 00:23, 2 lut 2005 (UTC)
Ale jaki było uzasadnienie na tę okoliczność. Przecież takie rozwiązanie wydaje się bardzo naturalne i jednocześnie wprowadzające trochę porządku w kategorii Tematy. Inaczej tak jak są Aytorzy podpięci po kategorię Filozofia czy Polityka mozna stworzyć kategorie Poezja gdzie będą poeci, Matematyka z matematykami itd itp i zatraci się jasność podziału na Autorów i Tematy (czyli temamtykę, której dotyczą cytaty). Danielm 13:27, 2 lut 2005 (UTC)