Dyskusja:Robert Karpacz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cytaty pochodzą ze zbioru polskich aforyzmów (różnych autorów), niestety, książkę miałam z biblioteki z 10 lat temu i teraz nie jestem w stanie podać, która to była, a nie miałam w zwyczaju robić przypisów we własnych notatkach. Może ktoś znajdzie inne źródło? Alessia, dyskusja 13:47, 24 lut 2011 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Jestem autorem tu eksponowanych aforyzmów. Poniżej podaję szczegóły[edytuj]

Robert Karpacz Ełk tel. 87 732 15 10

Aforyzmy cytowane na stronach internetowych są w książce pt."Współczesna aforystyka polska" opracowana przez Joachima Glenska Wydawnictwo Łódzkie 1986 r.
Robert Karpacz: Cytuję kilkanaście wybranych aforyzmów z antologii "Księga aforystyki polskiej

XXI wieku" wg.opracowania Danuty i Włodzimierza Masłowskich Wyd. "Videograf II" Katowice 2002 r. Bywa, że gwóźdź programu nie ma tylko siły przebicia. Czasami najtrudniej rozdmuchać to, do czego się zapaliło. Do pustej głowy nie nalejesz. Dziurka od klucza poszerza pole widzenia. Gdy kogoś Pan Bóg uderzy, wynoszą go na ołtarze. I rozum innych nie pomoże, jeśli ktoś nie posiada własnego. Mosty: jedne łączą,drugie dzielą. Nie wszystkie drogi prowadzą do rozumu. Nie ma takiego klucza, który mógłby zamknąć usta kobiecie. Nie przemawiają do nas głodowe racje. Nie wszystko idzie jak po maśle, bez posmarowania. Stopa procentowa niejednego zadeptała. Trudno przejść przez ucho igielne, mając garbate szczęście. Przydałby się stroiciel władzy umysłowej. W końcowym przetargu tylko palto dało się powiesić za swego pana. Życie jest ulotne: każde westchnienie może być ostatnim.