Przejdź do zawartości

Dustin Hoffman

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Dustin Hoffman (2008)

Dustin Lee Hoffman (ur. 1937) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy, dwukrotny laureat Oscara.

  • Dobrą stroną zmian jest to, że twardo przypisany wizerunek przestaje ciążyć. Pojawia się nowa, zaskakująca perspektywa i trzeba umieć sobie z tym poradzić.
  • Nic nie trwa wiecznie. Kryteria ocen też się zmieniają. Trzeba się z tym pogodzić, a nie rozpaczać; dostrzegać dobre i złe strony. Nie jestem zachwycony, że człowiek starzeje się tak szybko. Podoba mi się jednak, że starzeję się dobrze.
  • Urodziłem się i pewnego dnia umrę. Spokój wewnętrzny to zaakceptowanie tej prawdy. Przyjęcie jej bez lęku. Chodzi o to, żeby nie trzymać się życia tak kurczowo. I tak nie mamy na nic wpływu.
  • Wielu aktorów źle znosi, że przestają być atrakcyjni, że ich czas jako filmowych gwiazd nieuchronnie się kończy. Występowanie w mniejszych rolach uważają za upokarzające. Nie chcą zaakceptować siebie jako partnera młodszych, niekoniecznie zdolniejszych kolegów, tym bardziej nie potrafią widzieć siebie jako tła. (…) Nie godzą się, że nowa, młodsza publiczność za nic ma ich dawną wielkość. Mnie guzik obchodzi, co się o mnie myśli. Uwielbiam grać. Robię to, co chcę, i czuję się z tym dobrze.

Zobacz też: