Dr. Alban

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Dr. Alban (2008)

Dr. Alban (właśc. Alban Uzoma Nwapa; ur. 1957) – szwedzki piosenkarz i producent muzyczny nigeryjskiego pochodzenia, z zawodu lekarz dentysta.

  • Nie obchodzi mnie, czy jesteś czarny czy biały, ludzie są ludźmi i powinni być traktowani równo. Pokój, miłość i harmonia pomiędzy narodami i ludami są ważniejsze niż rasa czy religia.
    • Źródło: Bogna Świątkowska, Sławomir Pękala, Hieronim Wrona (red.), Encyklopedia muzyki popularnej. Rap, dance i techno, Oficyna Wydawnicza Atena, Poznań 1997, ISBN 8385414932, s. 363.
  • Zawsze miałem głęboko rozwinięte poczucie historii, a tytuł powinien to ukazać. Nie ma znaczenia, jak daleko ktoś zachodzi w życiu lub dokąd jedzie, zawsze powinien pamiętać o swoich korzeniach. Moimi korzeniami jest Afryka, więc wybrałem tytuł Born in Africa. Śpiewałem już o tym na moim ostatnim albumie, ponieważ chcę opisać problemy i polityczną niestabilność na kontynencie afrykańskim. To jest mój sposób, moja szansa na zwrócenie uwagi na sytuację w Afryce i tak im chcę pomóc.
    • Źródło: tygodnik „Melody Maker”, cyt. za: Bogna Świątkowska, Sławomir Pękala, Hieronim Wrona (red.), Encyklopedia muzyki popularnej. Rap, dance i techno, op. cit., s. 363.