Przejdź do zawartości

Dorota Gawryluk

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Dorota Gawryluk (2008)

Dorota Gawryluk z domu Zelek (ur. 1972) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz prezenterka telewizyjna.

Wypowiedzi

[edytuj]
  • Wielu tzw. poważnych publicystów utrzymuje, że w naszym kraju są dwa tabloidy: „Super Express” i „Fakt”. I traktują was jak chłopców do bicia. W tym fałszywym przekonaniu widać poczucie wyższości, które zawiera się w deklaracji: my jesteśmy lepsi, oni są gorsi. Ale to nieprawda, wszyscy się tabloidyzujemy – nie tylko dzienniki, prasa, ale radio, telewizja, media elektroniczne.
  • Wybory to niezwykle emocjonujący moment, często obnażający prawdziwe odczucia polityków, którzy podczas kampanii zwykle starają się trzymać nerwy i uczucia na wodzy. Wieczór wyborczy wnosi tyle napięcia, że trudno im ukryć radość, żal, rozczarowanie.
    • Źródło: Tylko dla „To i Owo”, „To i Owo” nr 40, 4 października, s. 11.

O Dorocie Gawryluk

[edytuj]
  • Dorota Gawryluk pokazuje, jaką jest gwiazdą. Prowadziła program o podobnie do innego programu brzmiącym tytule „A dobro Polski” i tam tydzień w tydzień pokazywała, że odpowiada głównie na pytanie „A dobro PiS-u?”. Więc jakby potwierdza po dwóch latach słuszność decyzji, którą podjąłem dwa lata temu.(...) Anchor w programie informacyjnym może być tylko jeden, bo numer jeden może być tylko jeden, bo w normalnej telewizji, profesjonalnej telewizji nie może być prowadzącym ktoś, kto nie zna żadnego języka obcego, nie może być ktoś, kto jest nieoczytany, nie może być ktoś, kto nie zna świata, nie może być ktoś, kto nie ma doświadczeń dających szanse na rywalizowanie z konkurencją. Poza tym – brutalnie – nowy program, nowa nazwa, nowa grafika, nowe studio, musi być nowy prowadzący. Czyjaś twarz kojarzyła się przecież ludziom z czymś, co było tutaj na antenie wcześniej, co było kompletną porażką.