David Sieveking

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
David Sieveking

David Sieveking (ur. 1977) – niemiecki reżyser filmowy.

  • Jako dziecko myślałem naiwnie, że otwarty związek polega na tym, że rodzice mogą ze sobą swobodnie rozmawiać i wymieniać poglądy. Przez długi czas nie miałem pojęcia, że zgadzają się na chodzenie do łóżka z innymi partnerami. Gdy byłem starszy i zrozumiałem, o co w tym wszystkim chodzi, wolałem nie zagłębiać się w szczegóły i myślałem, że może to dobrze.
  • Mój ojciec nigdy nie czuł się dobrze w roli autorytatywnego opiekuna, który udaje, że zawsze wie, jak postępować. Szanuję to, że zawsze żył zgodnie ze swoim sumieniem i nie ukrywał swoich kontrowersyjnych poglądów na różne sprawy. Był wolnomyślicielem, od którego wiele się nauczyłem i może dobrze, że nie zabierał mnie na polowanie czy nie zmuszał do przechodzenia absurdalnych rytuałów męskości.
  • Nigdy nie słyszałem, żeby rodzice mówili, że się kochają – w mojej rodzinie się tego nie mówiło, bo uznawało się, że powiedzenie komuś „kocham” wymusza na drugiej osobie powiedzenie tego samego. Tak było przez lata, aż nagle mama o tym zapomniała i wszystko się zmieniło.
  • (...) zawsze jest tak, że jak robi się dokumenty, to przychodzi ochota na fabułę – i odwrotnie. Przeważnie ma się wrażenie, że to drugie jest łatwiejsze. Obecnie jestem zmęczony wszystkim, co jest powiązane z robieniem filmu dokumentalnego, ale nie samym procesem tworzenia. Wszystkie rozmowy, podpisywanie świstków – obecnie wydaje mi się, że nie ma tego aż tyle, gdy się robi film fabularny. Ale oczywiście są inne problemy, które utrudniają życie.