Przejdź do zawartości

David Rockefeller

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
David Rockefeller (1953)

David Rockefeller (1915–2017) – amerykański miliarder i filantrop, jeden z najbogatszych ludzi świata.

 • Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu budowy światowego rządu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.
  • Opis: w 1991.
 • Pieniądze mogą być użyteczne na wiele sposobów, zakładając, że człowiek jest zrównoważony i zdrowy. Dla niektórych fortuna jest raczej darem szatana niż korzyści.
 • Przez ponad 100 lat ideologiczni ekstremiści po obu stronach politycznego spektrum uczepili się dobrze nagłośnionych incydentów, by atakować rodzinę Rockefellerów za niezwykły wpływ, jak oni twierdzą, my mamy na polityczne i ekonomiczne instytucje. Niektórzy nawet wierzą, że należymy do tajnej kabały, działającej przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów, oraz spiskujących wraz z innymi na świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną globalnie polityczną i ekonomiczną strukturę – jeden świat, jeśli chcecie to tak nazwać. Jeśli to jest oskarżeniem, to jestem winny i jestem z tego dumny.
  • Źródło: Wspomnienia, 2002
 • Wychowywał się w Teksasie, zanim został prezydentem, nie wyjeżdżał do Europy, nie zna języków obcych i nie przeczytał zbyt wielu książek historycznych.
 • W przeciwieństwie do swego ojca nie znajduje przyjemności w rozmawianiu z ludźmi, których miał okazje poznać, zanim został prezydentem.
  • Opis: o prezydencie George’u W. Bushu.

Zobacz też: