Cory Doctorow

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cory Doctorow

Cory Doctorow (ur. 1971) – kanadyjski pisarz science-fiction, dziennikarz i blogger.

Gdy sysadmini rządzili światem[edytuj]

  • – Co, nigdy nie spotkałeś laski, która cokolwiek znałaby się na komputerach?
  • Na litość boską, teraz, gdy zostałeś ojcem, nie możesz ot tak sobie wybiegać z domu w środku nocy za każdym razem, gdy tylko komuś pada dostęp do sieciowego porno. Nie odbieraj tego telefonu.
  • – Nie, to wina Microsoftu – odparł Felix. – Ilekroć muszę być w pracy o drugiej w nocy, są tylko dwa powody – PIPKAK albo Microsyf.
  • Spadaj albo sięgnę po mój śrubokręt i zginiesz.
  • (…) wiele osób nie radzi sobie z logiką, gdy ta dyktuje im trudne decyzje. To problem tych ludzi, nie logiki.
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!
  • –2.0 się obudził – odparła. Gdy dowiedzieli się, że Kelly nosi w sobie ich dziecko, nazwali je testem beta. Gdy odebrał telefon ze szpitala, w którym powiadomiono go, że odeszły jej wody, wybiegł ze swego biura, wrzeszcząc wniebogłosy: „Mój program wreszcie trafia na rynek!”. Nim jeszcze przebrzmiał pierwszy krzyk malucha, zaczęli go nazywać 2.0. – Ten bachor przyszedł na świat po to, by ssać cycka.
  • Skończyło się na odłączeniu wszystkich szwankujących routerów od sieci. Co oczywiste, nie wykonali tego własnoręcznie, choć Feliksa aż korciło, by właśnie tak zrobić, a następnie je zrestartować po wyłączeniu ich interfejsów IPv6. Dzieła wyłączenia dokonała para szefujących im Pieprzonych Operatorów z Piekła Rodem, którzy by wejść do ich klatki i tego dokonać, musieli równocześnie przekręcić dwa kluczyki przy drzwiach – niczym strażnicy w silosie skrywającym Minutemana. Przez ich budynek przechodziło bowiem 95% dalekodystansowego ruchu całej Kanady. Tutejsza ochrona wielokrotnie przewyższała tę, którą można było spotkać w większości silosów z Minutemanami.