Claire Danes

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Claire Danes (2007)

Claire Danes (ur. 1979) – amerykańska aktorka.

  • Na pewno musi umieć gotować, bo ja nie potrafię (śmiech). A mówiąc poważnie: mój wymarzony partner musi odznaczać się wyobraźnią, empatią, musi stąpać twardo po ziemi i posługiwać się zdrowym rozsądkiem. Zwłaszcza ta ostatnia cecha, rozsądek, jest dla mnie szczególnie ważna. Trochę potrwało, zanim zdałam sobie z tego sprawę.
  • Nie potrafię tego opisać. To była niesamowita radość. Zupełnie jak gdyby spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Kiedy miałam sześć lat, snułam fantazję, że jestem księżniczką – i to nie taką zwykłą, ale księżniczką z długimi blond lokami, która mieszka wśród chmur, a gdy zstępuje na ziemię, podróżuje na grzbiecie jednorożca. No i oczywiście przeżywa wielką miłość. Wszystko to znalazło się w „Gwiezdnym pyle”. Scenariusz był tak fantastyczny, tak dowcipny i pełen uroku, że nie zastanawiałam się nawet przez moment. Nie wspominam nawet o znakomitej obsadzie. Zagrać u boku Roberta De Niro i Michelle Pfeiffer? Chyba nikt by się nie wahał na moim miejscu. To była naprawdę łatwa decyzja.
  • Zac emanuje urokiem i robi wrażenie talentem, ale – co jeszcze bardziej godne podziwu – jest zdyscyplinowany i obowiązkowy. I koleś naprawdę potrafi tańczyć.

Zobacz też: