Przejdź do zawartości

Bolało jeszcze bardziej

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Bolało jeszcze bardziej – zbiór reportaży autorstwa Lidii Ostałowskiej.

O książce

[edytuj]
  • Książka „Bolało jeszcze bardziej”, choć przedstawia historie także sprzed dwudziestu lat, jest wciąż aktualna. Świadczy to zarówno o kunszcie reporterskim autorki, jak i o kondycji polskiego społeczeństwa, które mimo upływu czasu ciągle zmaga się z tymi samymi bolączkami. Znaczna część polskiego społeczeństwa nadal żyje w warunkach, sportretowanych przez Lidię Ostałowską.
  • Książka L. Ostałowskiej może dla wielu okazać się inspirującą lekturą, pozwalającą odkryć skrywane światy ponurej polskiej rzeczywistości ostatniego dwudziestolecia. Ukazuje, że obok Polski A – tej błyszczącej blichtrem – funkcjonuje Polska B, której często nie chce się zauważyć, gdyż jest dowodem, że polska modernizacja niesie ze sobą wysokie koszty społeczne. Kto wie czy czasami nie za wysokie.
  • Polska z tych dwunastu reporterskich odsłon walczy o przetrwanie. Stoi w długich kolejkach po zasiłki. Jeśli pracuje, to najczęściej „na czarno”. Czasem chce, żeby ktoś o jej istnieniu usłyszał, innym razem mówi, że wolałaby, żeby o niej zapomnieć.