Bogata kobieta

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bogata kobieta (ang. Rich Woman) – poradnik napisany przez Kim Kiyosaki w 2006 roku.

  • Czy twierdzę, że kobiety są głupie? Absolutnie nie. Nic bardziej błędnego. Mówię, że robimy różne niewiarygodnie głupie rzeczy. I większość z nich jest bezpośrednio związana z pieniędzmi.
  • W pracy, im większe odnosisz sukcesy, tym jesteś bardziej zajęta i masz mniej czasu na inne przedsięwzięcia. Im większe sukcesy odnosisz w inwestowaniu, tym większą ilością wolnego czasu będziesz się cieszyć.
  • W rzeczywistości nigdy nie zatrzymujemy się w miejscu, tylko idziemy naprzód, albo się cofamy. Ponieważ świat wokół nas porusza się i zmienia tak szybko, dlatego wybory, których dokonujemy, albo poszerzą nasze horyzonty, albo je ograniczą. Nie sądzę, że istnieje coś pomiędzy tymi dwiema opcjami.
  • Wiele osób mówi, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Może to i prawda. Jednakże pieniądze mają wpływ na wszystko, co jest ważne – zdrowie, wykształcenie, jakość życia.
    Koniec końców, za pieniądze możesz sobie kupić jedną z dwóch rzeczy: albo zwolnienie, albo wolność. Możesz być niewolnikiem swojej pracy, długów, a czasem nawet możesz być niewolnikiem w swoim związku. Z drugiej strony, możesz za nie kupić wolność, żeby żyć tak, jak Ty tego chcesz.
    Sprawiając, że pieniądze stały się ważne w moim życiu, kupiłam sobie wolność. To jest dla mnie ważne po prostu dlatego, ze nie znoszę, jak mi się mówi, co mam robić.
  • Zabawne, jak zmienia się twoje otoczenie, gdy ty się zmieniasz.