Bode Miller

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Bode Miller (2006)

Samuel Bode Miller (ur. 1977) – amerykański narciarz alpejczyk, mistrz olimpijski, mistrz świata, pięciokrotny medalista igrzysk olimpijskich.

  • Środki dopingujące powinny zostać zalegalizowane, a przynajmniej poziom tolerancji powinien zostać zwiększony. Teraz większość atletów, zresztą różnych dyscyplin sportu, robi to w ukryciu, ryzykując zdrowie na stare lata. Lepiej chyba, żeby środki dopingujące stały się legalną formą współzawodnictwa, kontrolowaną, usprawnianą pod kątem zdrowia, a przez to mniej szkodliwą
  • Ryzykujemy w tym sporcie jak mało kto. Każdy błąd na trasie może nas kosztować utratę zdrowia lub życia. W każdej sekundzie musimy podejmować trzy, cztery kluczowe decyzje. Kiedy mózg jest zmęczony, te decyzje zapadają wolniej i nie zawsze są właściwe. Są substancje, które pomagają regenerować mózg. Dlaczego ich zabraniać?
  • Zjazd na rauszu to naprawdę duże wyzwanie. Spróbuj w takim stanie przejechać slalom, gdy w każdej sekundzie mijasz tyczkę lub bramkę. Ryzykujesz życie. To jak prowadzenie samochodu po alkoholu, tyle tylko że na stoku nie ma przepisów ruchu.