Przejdź do zawartości

Blog

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Blog – rodzaj strony internetowej zawierającej określoną liczbę odrębnych, samodzielnych, uporządkowanych chronologicznie wpisów, których twórcą jest właściciel bloga.

  • Ale nie potrafię na niego [bloga] wejść. Ktoś mi kiedyś pokazywał, jak się tam wchodzi, ale zapomniałam. Ja wysyłam tekst, oni tam zamieszczają i koniec. Jak kiedyś w gazecie. Tak to traktuję. Jest termin, jest tekst.
    • Opis: o prowadzeniu swojego bloga.
    • Autorka: Maria Czubaszek
    • Źródło: Artur Andrus, Maria Czubaszek, Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem, 2011
  • Blog, honor i ojczyzna, towarzystwo wzajemnej adoracji, ale dziś bez blogów nie ma życia. Część, a nawet większość blogów jest do niczego, mało brakowało, żebym padła z nudów czytając te pseudointelektualne wynurzenia. Wolę blogerów amatorów niż blogerów polityków, piszących swoje kocopały. Politycy mają swoją mównicę i niepotrzebnie zaśmiecają sieć swoimi małymi wojenkami. (…) Blog jest dla polityka wygodnym narzędziem, może pisać co mu ślina na język przyniesie. Nie widzę tam żadnych merytorycznych wątków, w zdecydowanej większości przypadków to chałupnicze mędrkowanie.
  • Nie chciałbym nikogo obrażać, ale odnoszę wrażenie, że blog jest czymś – proszę darować to określenie – idiotycznym. Pozwala każdemu wygłaszać opinie na tematy kompletnie dowolne. (…) Oceniam to jako złe zwycięstwo demokracji, bo każdy idiota ma dzięki temu takie same prawa do wygłaszania swoich sądów jak wybitni myśliciele, publicyści, czy prawdziwi dziennikarze. Tymczasem anonimowa opinia nie pomaga w kształtowaniu życia publicznego, a psuje je. Anonimowość pozwala ludziom na swobodę, która bywa niebezpieczna. Niegdyś wielu filozofów politycznych uważało, że tego rodzaju swobody powinny być ograniczone.