Artur Rojek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Artur Rojek, 2007

Artur Rojek (ur. 1972) – polski muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, kompozytor, lider zespołu Myslovitz w latach 1992–2012.

  • (...) mam czasem wrażenie, że zaczynamy robić w Myslovitz piosenki w zbyt wydumany sposób, a to nie do końca mi odpowiada.
  • Na gitarze grałem głównie na imprezach w akademiku, kiedy dostałem się na AWF w Katowicach. Ale już dużo wcześniej interesowałem się muzyką. Kolekcjonowałem albumy, miałem mnóstwo kaset.(...) Słuchałem wieczorów płytowych, romantyków muzyki rockowej, czwartkowych audycji poświęconych muzyce elektronicznej. Wszystkiego.
    • Źródło: Zaciągnąć się śląskim powietrzem, „Zwierciadło” nr 1/1959, styczeń 2010, s. 63.
  • Uprawianie sportu i codzienne treningi nauczyły mnie pokory, systematyczności, szacunku do pracy i wyników, które za tym idą lub nie. To pomaga mi cały czas w życiu.
  • W pewnym momencie zaczynamy egzystować w świecie, który zewsząd wysyła do nas komunikaty, że ten świat jest normalny. A on już przestał być normalny. On nie jest normalny, tylko nam się wmawia, że taki jest. Uważam, że żyjemy w świecie, który nie jest normalny. Myślę, że wiele wzorców, którymi jesteśmy otoczeni, sygnałów, którymi jesteśmy zawalani, kierunkowskazów, które nam podkładają pseudoautorytety czy korporacje, to nie jest normalność. To jest próba kreowania normalności, ale na ich warunkach. Ale jest to tak intensywne i na taką skalę, że zaczynamy się w tym gubić.
  • Wychowywałem się w biednej dzielnicy, wśród chłopaków, którzy nie zawsze żyli zgodnie z prawem. Nie bałem się bójek, ale jednocześnie bardzo dobrze się uczyłem. Od początku starałem się sobie i innym coś udowodnić, znaleźć potwierdzenie swojej wartości.

Zobacz też: