Antanas Guoga

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Antanas Guoga (2008)

Antanas Guoga (ur. 1973) – litewski pokerzysta, filantrop i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego i do Sejmu Republiki Litewskiej.

  • Uprawianie jakiegokolwiek sportu, włączając w to pokera, jest użyteczne dla każdego w późniejszej karierze, także tej politycznej. Gra w pokera nauczyła mnie myśleć strategicznie, decydować szybko, przewidywać następne kroki oponentów, dobrze liczyć i zapamiętywać detale. Ale porzuciłem tę stronę mego życia, ponieważ obecnie nowe zadania przede mną.
  • Polska i Litwa są strategicznymi partnerami. Powinniśmy utrzymywać mocne i dobre relacje z naszymi historycznymi sojusznikami. Sądzę, że słowo „kryzys” nie do końca jest prawdziwe i nie do końca ilustruje sytuację. Populistyczni politycy, którym zależy na taniej popularności i nie mają innych poważnych tematów, by zgarniać głosy wyborców, eskalują sytuację. Generalnie Litwa i jej obywatele są zainteresowaniu w kontynuowaniu strategicznych i dobrych relacji z Polską. Z liberalnego punktu widzenia, który reprezentuję, dwujęzyczność w regionie wileńskim powinna zostać dopuszczona, podobnie jak łacińskie litery w dokumentach. Nazwisko jest własnością prywatną i władze nie mają prawa go zniekształcać. Tak więc jako liberał zdecydowanie popieram prawo naszych obywateli innego pochodzenia etnicznego do własnej tożsamości.