Anna Przybylska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Przybylska

Anna Przybylska (1978–2014) – polska aktorka. Związana z Jarosławem Bieniukiem.

  • Jest takie powiedzenie, że gdy jest śmiesznie na planie, nie jest śmiesznie na ekranie. Ale to też nie jest prawdą – wiem to na przykład z pracy przy sitcomach.
  • Nie muszę się jakoś specjalnie przygotowywać. Bez zbędnych ceregieli potrafię wejść na plan uśmiechnięta, by po chwili odegrać najbardziej dramatyczną scenę, w której zalewam się łzami. Po prostu uwielbiam grać. Staram się jedynie nie wysilać zbytnio podczas prób i całą swoją energię uruchamiać podczas ujęcia.
  • (…) nie noszę spódniczek, sukieneczek, nie upinam włosów. W ogóle na co dzień chodzę w spodniach.
  • Nie przepadam za takimi, którzy traktują mnie jak kukłę, nie jestem w stanie z takimi pracować. Lubię też reżyserów, którzy wiedzą dlaczego znaleźli się na planie i jaki film robią. Niestety, nie wszyscy przedstawiciele tej profesji taką wiedzę posiadają.
  • Skupiam się przede wszystkim na bohaterce, którą mam zagrać. Bardzo istotny jest oczywiście sam scenariusz, musi być naprawdę interesujący. Niezwykle ważna jest również osoba reżysera. Przed dokonaniem wyboru staram się dowiedzieć od innych, jak się z danym reżyserem pracuje. Na planie emocje często potrafią wziąć górę, więc lepiej wiedzieć wcześniej, z kim się ma do czynienia.
  • Uważam, że wiele w życiu osiągnęłam. Mam na myśli moją rodzinę, to moja najpiękniejsza rola.

Zobacz też: