Przejdź do zawartości

Anna Werblińska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
(Przekierowano z Anna Barańska)
Anna Werblińska

Anna Werblińska (wcześniej Barańska; ur. 1984) – siatkarka, reprezentantka Polski.

  • Ludzie wyrabiają sobie opinię o mnie na podstawie meczów oglądanych w telewizji. Na boisku jest walka, determinacja. Zachowuje się tam inaczej niż poza nim, grają emocje.
  • Patrzę w lustro i nie widzę nic ciekawego. Kwestia gustu. Tak jak u kobiet. Na ulicy mówię do koleżanki: „Fajny facet”, a ona: „Przestań, dramat...”.
  • Przede wszystkim chodzi o to, żeby nie było tak zwanej „stypy na boisku”, tylko żebyśmy się uśmiechały, rozmawiały ze sobą i grały radosną siatkówkę, a takiej na razie nie prezentujemy.
  • W naszej lidze jest zawodniczka, Polka, która za mną nie przepada. I vice versa, ona również nie jest z mojej bajki. Zresztą mało kto ją lubi. Kapitan jej drużyny pytała mnie, co ma z nią zrobić, bo jest nie do wytrzymania. Czasami mam ochotę walnąć ją piłką w twarz, ale wiadomo, że nigdy tego nie zrobię.
  • Wydaje mi się, że my sportsmenki nie dostajemy takich propozycji zbyt często. Czas to zmienić! Kiedyś nie odważyłabym się pozować. Wręcz przeciwnie, twierdziłam, że nigdy w takiej sesji nie wezmę udziału. Teraz zdecydowałam się na taką sesję, aby przeżyć jakąś nową przygodę, żeby zrobić w życiu coś szalonego. Kiedy gram, nie koncentruję się na tym, czy jakiś mężczyzna patrzy i czy mu się podobamy. Ale cieszymy się kiedy mężczyźni doceniają nasze piękno. Miło jest słyszeć: „ale te siatkarki są fajne...”