Przejdź do zawartości

Agnieszka Romaszewska-Guzy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Agnieszka Romaszewska-Guzy (2014)

Agnieszka Romaszewska-Guzy (ur. 1962) – polska dziennikarka prasowa i telewizyjna, dyrektor Biełsat TV.

  • Często pytają mnie po co zajmować się tą Białorusią? Demokracja to tyle problemów, same kłótnie. Może i tak. Ale demokracja to też szansa. A Białoruś nigdy tej szansy nie dostała.
  • Jedyny program Biełsatu, który kiedykolwiek finansowany był przez Komisję Europejską i miał promować Unię Europejską – „Okno na Europę” – po roku ukazywania wstrzymano, a jego realizację przekazano propagandzistom z Białoruskiej Telewizji Państwowej. Jak widać, w Europie wciąż silna jest mentalność, w myśl której pracować ze społeczeństwem jest może i dobrze, ale znacznie lepiej – z władzą.
  • Nie próbujemy podporządkować naszej produkcji gustom przeciętnego kołchoźnika, który i tak tego nie obejrzy. Nasz program jest skierowany do elity (…)
  • W zamiłowaniu do szkoleń nie jesteśmy wyjątkiem. W całej Europie chętnie organizuje się szkolenia dla obywateli krajów niedemokratycznych, najlepiej w kraju, który je finansuje – dzięki temu pieniądze przeznaczone na pomoc zagraniczną zostają na miejscu. W ten sposób białoruscy dziennikarze są chyba najlepiej wyszkoleni w Europie.