Przejdź do zawartości

Agata Bogusz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Agata Bogusz (2011)

Agata Bogusz (ur. 1985) – polska freediverka (freediving – nurkowanie na wstrzymanym oddechu).

Wypowiedzi

[edytuj]
  • Jest taka sentencja, która mówi, że nurek sprzętowy schodzi pod wodę, aby podziwiać świat podwodny, zaś nurek bezdechowy nurkuje, aby zajrzeć w głąb siebie. Dla mnie liczy się tylko ta chwila, którą mogę sobie podarować, ten moment zamknięty w czasie trwania jednego oddechu.
  • Kiedyś moją idolką, ale nurkowania w sprzęcie, była Ela Matuszewska. Teraz nie mam idoli. Spotykam wiele osób, które cenię i podziwiam za oddanie i poświęcenie nurkowaniu, osiągających ekstremalne wyniki. Ale to jest fascynacja sportem i zaangażowaniem, a nie wielbienie osoby. Teraz w trakcie pobytu w Egipcie poznałam Natalię Molchanovą. I okazała się bardzo fajną babką!
  • Ważne jest dla mnie to, żeby nie mieć „parcia” na rekordy i mordercze treningi, na to, że muszę być ciągle lepsza. Uważam, że przez takie podejście traci się dużo przyjemności. Dochodzisz do takiego momentu, gdzie przestaje być to dla ciebie przyjemnością i jest ciągłe napięcie i ciśnienie na osiągnięcia, takie podejście jest mi obce, chociaż oczywiście ciągle chcę się rozwijać.

O Agacie Bogusz

[edytuj]