Krzysztof Pieczyński: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 12 bajtów ,  14 lat temu
m
formatowanie automatyczne
(Nowa strona: Pieczyński, Krzysztof Pieczyński, Krzysztof '''Krzysztof Pieczyński''' (ur. 1957), polski aktor, p...)
 
m (formatowanie automatyczne)
[[Kategoria:Polscy aktorzy|Pieczyński, Krzysztof]]
[[Kategoria:Polscy poeci|Pieczyński, Krzysztof]]
'''[[w:Krzysztof Pieczyński|Krzysztof Pieczyński]]''' (ur. 1957), polski aktor, poeta, prozaik.
 
==Wywiad dla ''Zwierciadła'', 2007, nr 4/1926==
* Długo tkwiłem w przekonaniu, że świat jest wrogi dla człowieka. Na tym właśnie polega niedojrzałość.
 
* Jeśli żyje się ze świadomością, że Ktoś wszystko o nas wie, to właściwie jakiekolwiek wybiegi, wykręty nie mają sensu. Są dziecinadą.
 
* Ludzie decydują się pozostać na obczyźnie albo dlatego, że osiągnęli tam już pewien status, albo dlatego, że boją się powrócić z pustymi rękoma.
 
* Mężczyzna też nosi ciążę. Tą ciążą jest kobieta w nim.
 
* Myślę, że największą iluzją Polaków jest to, że myślą o sobie, że są ludźmi wierzącymi. Nie dociera do nas, że wiara to przede wszystkim praca nad sobą. Tak popularne w Polsce zamiatanie śmieci pod dywan, nasze „czego oko nie widzi, tego sercu nie żal”. To jest hipokryzja i śmierć wiary. Nie ma innej drogi do Boga niż przez poznanie siebie. Nie ma też wiary w Boga bez wiary w siebie i ludzi.
 
* Piękne kobiety potrafią mieć w sobie dewastujące siły.
 
* Suma zdarzeń przeżytych świadomie czasem daje mądrość.
 
* Tak jak wszystko również samotność ma swoją dobrą i złą stronę. Dobra, to ta, która każe nam szukać. A zła odsuwa od ludzi. Odsunięcie się od ludzi ma podtekst egoizmu. Samotność uszlachetnia i upadla jednocześnie.
 
* Ważne jest chyba to, by w końcu pokochać siebie. Dopóki tego nie osiągniemy, niszczymy się sami i wszystkich wokół, bez względu na to, czy jesteśmy starzy, czy młodzi, wysocy czy niscy...
 
* Wierzę w czynienie dobra. Wierzę w uczciwość. Poza tym walczę ze swoimi potworami, jak każdy. Tak samo się boję. Może trochę bardziej niż moje otoczenie boję się nudy i banalności. W jakiś sposób doświadczam ich codziennie, więc jestem też codziennie zmuszony do tego, żeby w banalnym odkryć niebanalne.
 
* Współczesny mężczyzna ma bardzo poważne problemy, ponieważ jest zaszczuty. Uczy się od dziecka że nic, co kobiece, nie może iść w parze z tym, co męskie. Ale mężczyzna nosi w sobie kobietę i dopóki nie wie, że droga do zrozumienia siebie prowadzi przez połączenie przeciwieństw, harmonię elementów męskich i kobiecych, dopóty nie stanie się człowiekiem mądrym.
 
 
[[Kategoria:Polscy aktorzy|Pieczyński, Krzysztof]]
[[Kategoria:Polscy poeci|Pieczyński, Krzysztof]]

Menu nawigacyjne