Przejdź do zawartości

Pearl Harbor

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
(Przekierowano z Pearl Harbor (film))

Pearl Harbor – dramat wojenny produkcji USA z 2001 roku, w reżyserii Michaela Baya. Autorem scenariusza jest Randall Wallace.

Wypowiedzi postaci[edytuj]

 • Dobry dowódca umiałby uniknąć wojny.
  • Postać: Isoroku Yamamoto
  • Opis: po zakończeniu ataku na Pearl Harbor.
 • Nie wiem, jak to możliwe, że dzieli nas pół świata. Ale ja myślę o tobie bez przerwy i myśleć będę też jutro. Przesyłam ci ostatnie promyki hawajskiego słońca. Z serca prosto do twojego serca.
  • Postać: Evelyn Johnson
  • Opis: fragment listu do narzeczonego walczącego w bitwie o Anglię.

Dialogi[edytuj]

Earl Sistern: Co to ma być?!
Danny Walker: II wojna światowa, sierżancie!
 • Opis: widząc nalot japoński.

Evelyn Johnson: Dlaczego zdobywasz uznanie pięściami?
Doris Miller: Źle rozumiesz. Tu chodzi o honor czarnych! Muszę czymś pokazać, jestem taki, jak biali, bo na co dzień jestem nikim! Nie noszę broni, tylko siedzę w kuchni. Nawet nie gotuję, tylko sprzątam ze stołu! Jeszcze nie strzelałem!
Evelyn Johnson: Obyś nie musiał…

Danny Walker: Pułkowniku?
James Doolittle: Tak?
Danny Walker: Dysponujemy szesnastoma bombowcami.
James Doolittle: I co z tego?
Danny Walker: Nad Tokio natkniemy się na przynajmniej trzysta myśliwców. Nie to, żebyśmy się bali, tylko mogę zginać w czasie tej misji, a więc chcę znać powód.
James Doolittle: Lecimy tam na specjalne życzenie prezydenta Roosevelta. Japończycy zadali nam nie tyle ogromne straty, co poniżenie, bombardując Pearl Harbor. Naród jest załamany, mało kto wierzy w zwycięstwo. My nie mamy takich sił, aby tak zniszczyć Tokio, żeby Japończycy chociaż trochę to odczuli. Na zwycięstwo musimy zapracować. Ale najpierw musimy uwierzyć. My uwierzymy. (oddala się) A dzięki nam uwierzy Ameryka! (odchodzi)