Przejdź do zawartości

David Irving

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
David Irving (1955)

David John Cawdell Irving (ur. 1938) – brytyjski pisarz i publicysta, autor szeregu książek o tematyce historycznej, jeden z czołowych negacjonistów Holokaustu.

  • Dziennikarze starają się mnie zniszczyć. Powtarzają niestworzone kłamstwa na mój temat, bo kierują się instynktem stadnym. Nie słuchają tego, co mam naprawdę do powiedzenia, powtarzają zasłyszane wcześniej kalumnie. Ja chcę tylko, żeby potraktowano mnie fair. Czy to tak dużo?
    • Źródło: „Rzeczpospolita”, 28 sierpnia 2010, cyt. za: Piotr Zychowicz, Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2017, ISBN 9788380622388, s. 278.
  • Moim zdaniem są poważne przesłanki pozwalające postawić tezę, że Heinrich Himmler został zamordowany przez Brytyjczyków.
    • Źródło: „Historia Do Rzeczy”, kwiecień 2014, cyt. za: Piotr Zychowicz, Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III, op. cit., s. 262.
  • Niestety jestem od wielu lat ofiarą niezwykle brutalnej kampanii zniesławiającej. Mówi się o mnie rzeczy straszne, oskarża o głoszenie poglądów, których w moich książkach po prostu nie ma. Mam zakaz wjazdu do Niemiec, w Austrii siedziałem w więzieniu. Zaledwie kilka dni temu przetrzymywano mnie bez żadnego powodu przez trzy godziny w areszcie na lotnisku w Atlancie i omal nie odesłano z powrotem do Wielkiej Brytanii. A jednocześnie żadna z moich książek w tych krajach – ani nigdzie indziej na świecie – nie jest zakazana. Wszystkie te szykany spotykają mnie dlatego, że mam odwagę pisać prawdziwą historię, a nie powtarzać jakieś bajki dla dzieci.
    • Źródło: „Historia Do Rzeczy”, kwiecień 2014, Piotr Zychowicz, Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III, op. cit., s. 255.
  • Irving: To wy wciągnęliście nas w wojnę. Skoro Polska zadarła z Hitlerem, sama powinna była sobie poradzić. Szkoda, że podczas wojny nie udało nam się zawrzeć kompromisowego pokoju z Niemcami.
    Zychowicz: Jałta, w której zamiast Stalina zasiadałby Hitler?
    Irving: A co nas obchodził los Polski? Podczas tej wojny ważyły się losy naszego imperium.
    • Źródło: Piotr Zychowicz, Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III, op. cit., s. 274.
  • Układam Hitlera z wielu kawałków. Bo jak to było możliwe, że na takiego człowieka jak Hitler, którego znamy z dzisiejszych książek i prasy, mogło zagłosować w 1938 roku 49 milionów Niemców? Przeciwko niemu głosowało zaś mniej niż 100 tysięcy. Hitler był wówczas niespotykanie popularnym przywódcą. Jaka była przyczyna tego fenomenu? Właśnie to staram się w swoich książkach wyjaśnić.
    • Źródło: Piotr Zychowicz, Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III, op. cit., s. 272.

O Davidzie Irvingu

[edytuj]
  • Interesujemy się polityką na bieżąco. Ostatnio na przykład śledzę sprawę sądową Davida Irvinga, który nie chce, by nazywano go faszystą. Uważam, że nikt nie powinien dać się nabrać na akademicki język, jakiego on używa. Stanowi on zwykłą tubę dla tych samych ludzi, którzy nawołują do bicia Żydów na ulicy.
  • To najlepszy i najwybitniejszy znawca historii II wojny światowej. Badacz, dla którego miarodajne są źródła, a nie poglądy historiografii, opinie kolegów, czy wrzask mediów. Człowiek, któremu z racji ogromnych zasług – zebrania lub odtajnienia i udostępnienia kluczowych dokumentów III Rzeszy, czapką buty czyścić by trzeba. Historyk tej miary, że ma prawo napisać i powiedzieć wszystko. A, że do tego głosi prawdę i niektóre jego poglądy są odległe od tak ukochanego przez polską prasę wysokonakładową bajdurzenia w stylu „politycznej poprawności”. Narobił sobie oczywiście wpływowych wrogów.
    • Autor: Paweł Wieczorkiewicz
    • Źródło: Bogdan Reszka, Polityczna poprawność, a prawda historyczna, „Templum Novum”, s. 72, marzec 2006