Aleksander Bursche: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
m
m drobne merytoryczne
Linia 1: Linia 1:
'''Aleksander Bursche''' (ur. 1956), archeolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
'''[[w:Aleksander Bursche|Aleksander Bursche]]''' (ur. 1956) – polski archeolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
* Dziś, dzięki ustaleniom takich badaczy jak profesorowie Kazimierz Godłowski, Jerzy Kolendo czy [[Michał Janusz Parczewski|Michał Parczewski]], wiemy już, że prasłowiański Biskupin to naukowa legenda oraz, że w pierwszej połowie I tysiąclecia po Chr. obszary między Odrą a Wisłą zamieszkiwały społeczności germańskie , a Słowianie pojawili się tam wraz z początkami wczesnego średniowiecza.
* Dziś, dzięki ustaleniom takich badaczy jak profesorowie Kazimierz Godłowski, Jerzy Kolendo czy Michał Parczewski, wiemy już, że prasłowiański Biskupin to naukowa legenda oraz, że w pierwszej połowie I tysiąclecia po Chr. obszary między Odrą a Wisłą zamieszkiwały społeczności germańskie, a Słowianie pojawili się tam wraz z początkami wczesnego średniowiecza.
** Źródło: Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły. Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Nauki, Warszawa-Szczecin 2017 str. 8
** Źródło: ''Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły'', Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Nauki, Warszawa-Szczecin 2017 s. 8.
** Zobacz też: [[Michał Janusz Parczewski]], [[Słowianie]]



** Zobacz też: [[Słowianie]]
{{SORTUJ:Bursche, Aleksander}}
{{SORTUJ:Bursche, Aleksander}}
[[Kategoria:Polscy archeolodzy]]
[[Kategoria:Polscy archeolodzy]]

Wersja z 20:36, 15 mar 2020

Aleksander Bursche (ur. 1956) – polski archeolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

  • Dziś, dzięki ustaleniom takich badaczy jak profesorowie Kazimierz Godłowski, Jerzy Kolendo czy Michał Parczewski, wiemy już, że prasłowiański Biskupin to naukowa legenda oraz, że w pierwszej połowie I tysiąclecia po Chr. obszary między Odrą a Wisłą zamieszkiwały społeczności germańskie, a Słowianie pojawili się tam wraz z początkami wczesnego średniowiecza.
    • Źródło: Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły, Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Nauki, Warszawa-Szczecin 2017 s. 8.
    • Zobacz też: Michał Janusz Parczewski, Słowianie