Arkadiusz Mularczyk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
→‎O Arkadiuszu Mularczyku: drobne merytoryczne
Zmieniam cytat na posiadający znanego z imienia i nazwiska autora
Linia 86: Linia 86:
** Zobacz też: [[nuda]], [[prawnik]]
** Zobacz też: [[nuda]], [[prawnik]]


* Po tym, co wydarzyło się dziś na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu Prawu i Sprawiedliwości trudno będzie odrzucić zarzuty o antydemokratyczne zapędy. Podwładni Jarosława Kaczyńskiego należeli bowiem do mniejszości członków Zgromadzenia, którzy opowiedzieli się przeciwko rezolucji wzywającej turecki reżim Recepa Tayyipa Erdoğana m.in. do uwolnienia opozycjonistów, dziennikarzy i innych więźniów politycznych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się we wtorek w zdecydowanej mniejszości. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się aż 113 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. 12 wstrzymało się od głosu. Przeciwko walce Rady Europy z powszechnymi w Turcji represjami i masowymi aresztowaniami opozycji, ograniczeniem wolności mediów i planami wprowadzenia kary śmierci w sprawach politycznych opowiedziało się jedynie 45 europejskich parlamentarzystów. W tej wspierającej turecki reżim grupie znalazło się niestety aż sześcioro Polaków. Byli to posłowie PiS: Margareta Budner, Włodzimierz Bernacki, Daniel Milewski, Arkadiusz Mularczyk, Dominik Tarczyński oraz Andrzej Wojtyła.
* W związku z sytuacją w Turcji Zgromadzenie Parlamentarne (organ Rady Europy) zdecydował o wznowieniu procedury monitorowania praw człowieka w tym kraju. Zgromadzenie (...) podjęło większością głosów rezolucję ws. Turcji. Wzywa ona do podjęcia natychmiastowych działań, w tym zniesienia stanu wyjątkowego i wstrzymania procedur, pozwalających na rządzenie za pomocą dekretów. Rezolucję poparło 113 przedstawicieli parlamentów, 12 wstrzymało się od głosu. 45 głosowało przeciwko. Wśród tych ostatnich było sześcioro Polaków - parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Byli to: Włodzimierz Bernacki, Dominik Tarczyński, Daniel Milewski, Margareta Budner, Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Wojtyła. Polska była jednym z nielicznych państw, których tak duża grupa parlamentarzystów zagłosowała przeciw przyjęciu rezolucji. Na "nie" głosowały tak licznie jeszcze tylko Gruzja, Azerbejdżan oraz sama Turcja.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21693518,europejscy-parlamentarzysci-wezwali-turcje-do-uwolnienia-opozycji.html#Czolka3Img ''Ci posłowie PiS zagłosowali przeciw apelowi o przestrzeganie praw człowieka w Turcji''], gazeta.pl, 25 kwietnia 2017
* Autor: Jakub Noch, [http://natemat.pl/206765,zgromadzenie-parlamentarne-rady-europy-wezwalo-erdo-ana-do-uwolnienia-opozycji-i-dziennikarzy-pis-zaglosowal-przeciw ''Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Erdoğana do uwolnienia opozycji i dziennikarzy. PiS zagłosował... przeciw''], natemat.pl, 25 kwietnia 2017
* Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Recep Tayyip Erdoğan]]


* Zacznijmy zadawanie pytań, bo Mularczyk – Jola Rutowicz komisji – blokuje nam pracę.
* Zacznijmy zadawanie pytań, bo Mularczyk – Jola Rutowicz komisji – blokuje nam pracę.
** Autor: [[Sebastian Karpiniuk]], [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,88474,5963721,Lepper_przed_komisja_sledcza_ds__naciskow___na_zywo.html politbiuro.pl] z 19 listopada 2008
** Autor: [[Sebastian Karpiniuk]], [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,88474,5963721,Lepper_przed_komisja_sledcza_ds__naciskow___na_zywo.html politbiuro.pl] z 19 listopada 2008


{{DEFAULTSORT:Mularczyk, Arkadiusz}}
{{SORTUJ:Mularczyk, Arkadiusz}}
[[Kategoria:Politycy PiS]]
[[Kategoria:Politycy PiS]]
[[Kategoria:Politycy Solidarnej Polski]]
[[Kategoria:Politycy Solidarnej Polski]]

Wersja z 08:09, 3 maj 2017

Arkadiusz Mularczyk (ur. 1971) – polski polityk, poseł Solidarnej Polski.

Wypowiedzi

  • Brakowało wizji i strategii, na przykład spot z trzema naszymi koleżankami, które nie startowały do europarlamentu to był strzał kulą w płot. Jest pewien konflikt interesów w sytuacji, gdy osoby kandydujące z pierwszych miejsc jednocześnie kształtują politykę medialną partii. Bo to może rodzić wątpliwości, czy ta kampania prowadzona jest racjonalnie i celowo, a nie tylko i wyłącznie pod siebie.
    • Opis: o działaniach Adama Bielana i Michała Kamińskiego przed eurowyborami w 2009.
    • Źródło: tvn24.pl, 8 czerwca 2009
  • Część środowisk wiejskich skupionych wokół Samoobrony docenia program rolny Solidarnej Polski i widzi w nas szansę na budowę formacji konserwatywno-narodowej. Nie wzbraniamy się przed współpracą, o ile nie uczestniczą w niej osoby o aferalnej przeszłości.
  • Dla Jaruzelskiego, agenta sowieckiej Informacji Wojskowej, nie powinno być miejsca na pokładzie prezydenckiego samolotu. Skoro zaprosiła go Rosja, to niech Rosja zapewni mu transport.
  • Ja odnoszę wrażenie, że ta cała operacja, której jesteśmy teraz świadkami, jest ukartowana przez mocniejsze kraje Unii Europejskiej, które chcą zatrzymać pewne procesy w naszym kraju.
    • Opis: o opinii Komisji Weneckiej dot. Trybunału Konstytucyjnego
    • Źródło: wyborcza.pl z 11 marca 2016 r.
  • Ja widziałem tego zakonnika, to był czarnoskóry zakonnik, nie wiem, z jakiego kraju, ale ta wypowiedź jest wypowiedzią żartobliwą i nie robiłbym z tego powodu jakiejś afery.
    • Opis: o wypowiedzi ojca Rydzyka o czarnoskórym zakonniku.
    • Źródło: pardon.pl, 16 lipca 2009
  • Jesteśmy wszyscy młodzi, energiczni, doświadczeni. Na pewno nie zamierzamy spędzić najbliższych 20 lat wyłącznie na łowieniu ryb.
    • Opis: odpowiedź na pytanie o pomysł na przyszłość.
    • Źródło: rp.pl, 9 listopada 2011
  • Jeśli pan profesor Andrzej Zoll miał jakieś wątpliwości co do tego, w jaki sposób zachowałem się przed trybunałem, miał wątpliwości co do wniosków i postulatów, powinien był mnie zapytać.
  • Myśmy w szkole uczyli się takiego wierszyka „Murzynek Bambo w Afryce mieszka, to nasz koleżka”. Tak że ja bym naprawdę nie robił z tego powodu tragedii.
  • Odbieram te wszystkie wypowiedzi profesora Zolla, m.in. te, które zarzucają mi możliwość popełnienia przestępstwa, jako ignorancję wynikającą z nieznajomości materiału dowodowego sprawy.
    • Opis: komentarz do zarzutów o ukrywaniu informacji na temat sędziów Trybunału Konstytucyjnego, oskarżonych o współpracę z SB.
    • Źródło: gazeta.pl
  • Pan jako prawnik nie powinien zabierać głosu w tej sprawie.
    • Opis: w czasie posiedzenia Komisji śledczej ds. nacisków.
    • Źródło: politbiuro.pl, 1 lipca 2009
  • Panie pośle Karpiniuk, to nie Rakowiecka i nie lata 50. To jest komisja śledcza w wolnym Sejmie.
    • Opis: w czasie posiedzenia Komisji śledczej ds. nacisków.
    • Źródło: politbiuro.pl, 1 lipca 2009
  • Potrafię sobie wyobrazić Zbigniewa Ziobrę jako księdza. Gdyby zdecydował się pójść tą drogą, na pewno zostałby dobrym duchownym. W historii było wielu księży patriotów, którzy głęboką wiarę łączyli z miłością do ojczyzny.
    • Opis: o wyznaniu Zbigniewa Ziobry, który przyznał, że chciał zostać księdzem.
    • Źródło: „Super Express”, 16 czerwca 2009
  • Ten wyrok jest represyjny. Przypomina mi wyroki sądów stalinowskich.
  • To jest kompromitujące, to co mówi profesor Nałęcz, bo pokazuje, kim się będzie otaczał pan Komorowski. Bo to on wywołał całą awanturę o krzyż swoim nieszczęsnym wywiadem i boi się wyjść do mediów. Wysyła doradcę, który opowiada bzdury.

O Arkadiuszu Mularczyku

  • Jak poseł Mularczyk chce mnie oblewać swoimi fekaliami, proszę bardzo, ja wezmę prysznic i w ciągu trzech sekund zapomnę.
  • I bronić ich przed czym? Dzieci trzeba bronić przed głupotą, niewiedzą i ignorancją. Jeśli zgadzamy się co do tego, to trzeba bronić dzieci przed posłem Mularczykiem, bo on wypowiada głupoty.
  • Mularczyk przekroczył barierę absurdu. Nie będę brał udziału w kabarecie, który wymyśla. To jakiś obłęd. Jestem posłem na Sejm, a nie klaunem.
  • Po tym, co wydarzyło się dziś na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu Prawu i Sprawiedliwości trudno będzie odrzucić zarzuty o antydemokratyczne zapędy. Podwładni Jarosława Kaczyńskiego należeli bowiem do mniejszości członków Zgromadzenia, którzy opowiedzieli się przeciwko rezolucji wzywającej turecki reżim Recepa Tayyipa Erdoğana m.in. do uwolnienia opozycjonistów, dziennikarzy i innych więźniów politycznych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się we wtorek w zdecydowanej mniejszości. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się aż 113 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. 12 wstrzymało się od głosu. Przeciwko walce Rady Europy z powszechnymi w Turcji represjami i masowymi aresztowaniami opozycji, ograniczeniem wolności mediów i planami wprowadzenia kary śmierci w sprawach politycznych opowiedziało się jedynie 45 europejskich parlamentarzystów. W tej wspierającej turecki reżim grupie znalazło się niestety aż sześcioro Polaków. Byli to posłowie PiS: Margareta Budner, Włodzimierz Bernacki, Daniel Milewski, Arkadiusz Mularczyk, Dominik Tarczyński oraz Andrzej Wojtyła.
  • Autor: Jakub Noch, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Erdoğana do uwolnienia opozycji i dziennikarzy. PiS zagłosował... przeciw, natemat.pl, 25 kwietnia 2017
  • Zobacz też: Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość, Recep Tayyip Erdoğan