Paweł Kukiz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
m drobne redakcyjne
Stepa (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 10: Linia 10:
* Ja już nawet nie jestem oburzony, ja tym rządem po prostu gardzę.
* Ja już nawet nie jestem oburzony, ja tym rządem po prostu gardzę.
** Źródło: ''Tak czy nie'', Polsat News, cyt. za: [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-ja-juz-nie-jestem-oburzony-ja-tym-rzad,1,5518138,wiadomosc.html ''Paweł Kukiz: ja już nie jestem oburzony, ja tym rządem po prostu gardzę'', Onet.pl, 16 maja 2013]
** Źródło: ''Tak czy nie'', Polsat News, cyt. za: [http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-ja-juz-nie-jestem-oburzony-ja-tym-rzad,1,5518138,wiadomosc.html ''Paweł Kukiz: ja już nie jestem oburzony, ja tym rządem po prostu gardzę'', Onet.pl, 16 maja 2013]

* Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato
** Źródło: [http://pikio.pl/zespol-piersi-o-kukizie-ktory-muzyk-mowil-jak-zostane-politykiem-naplujcie-mi-w-ryj/ Zespół Piersi o Kukizie: Który muzyk mówił „jak zostanę politykiem, naplujcie mi w ryj”?]


* Jest pani „pisowską” kurwą.
* Jest pani „pisowską” kurwą.

Wersja z 11:54, 27 kwi 2016

Paweł Kukiz, 2016

Paweł Kukiz (ur. 1963) – polski muzyk rockowy i aktor, poseł na Sejm VIII kadencji.

  • Co nam zrobiono? Kino nam zrobiono o tym, jak Kaczor z Donaldem łapią się za dzioby i jeszcze każą nam za to płacić. I oni chcą, żebyśmy oglądali takie kino, jak jednego zabraknie, to wymyślą sobie drugiego! Brzydzę się taką polityką, jaką mamy. Trzeba przywrócić obywatelowi podmiotowość! Co z tego, że zbierzemy nawet 8 milionów podpisów, jak o tym, czy naród jest mądry czy głupi zdecyduje Hoffman z Niesiołowskim? Jeśli odrodzimy etos z roku 1980, to będziemy mogli wskazać targowiczan, którzy nami rządzą.
  • Nie, nie, ja już nie chcę tego wywiadu.. To jest jakiś absurd.
    • Źródło: w programie TV Republika
  • Jest pani „pisowską” kurwą.
    • Źródło: (do dziennikarki) po programie TV Republika
  • Jeżeli na tym polega dobra zmiana, że szpak bociana, to ja dziękuję!
    • Źródło: Kropka nad i, tvn24, 14 kwietnia 2016
  • Kiedy powstawała ta piosenka, w ZChN był nie tylko on, ale i Niesiołowski, Czarnecki czy ulubieniec narodu Kaziu Marcinkiewicz. I jedyną osobą, co do której się pomyliłem, a zweryfikowały to lata, był właśnie Marek Jurek. Reszta okazała się chorągiewkami i faryzeuszami. Wtedy nimi gardziłem i dziś nimi gardzę. Marek Jurek pozostał wierny swoim poglądom, swojej idei, do której z kolei ja dojrzałem. Tak, zostałem fundamentalistą katolickim, a w każdym razie tak się określa poglądy, jakie mam, na rodzinę, małżeństwo, aborcję czy gejów.
  • Kiedyś istotą radia była muzyka. W tej chwili muzyka ma nie przeszkadzać reklamom.
    • Źródło: program Kuba Wojewódzki
  • Mają wszystko. Łącznie z prezydentem – inicjatorem pomnika dla bolszewików, prezydentem, który za doradcę ds. historii dobiera sobie aktywistę PZPR-owskiego, a do udzielania rad w kwestiach polityki wschodniej – tow. Jaruzelskiego. Jednocześnie pan prezydent w kampanii wyborczej akcentował swoją antykomunistyczną przeszłość i epatował więzienną celą z czasów internowania. Wracając do rzeczy – PO ma w tej chwili pełnię władzy i odpowiedzialności. Straciła wcześniejsze argumenty.
    • Źródło: Tak bardzo im wierzyłem…, „Gazeta Polska”, 9 lutego 2011
    • Zobacz też: Wojciech Jaruzelski
  • Niedawno odwiedziłem swojego przyjaciela Rosjanina i zapytałem go, czy gdyby np. w lesie kabackim rozbił się samolot z Miedwiediewem na pokładzie, Rosja oddałaby śledztwo Polsce. Popatrzył na mnie jak na wariata i odpowiedział: – „Oszalałeś? Gdyby trzeba było, wjechałyby czołgi, żeby zabezpieczyć wrak”. Nic dodać, nic ująć.
    • Źródło: Tak bardzo im wierzyłem…, „Gazeta Polska”, 9 lutego 2011
  • Pozbyłem się złudzeń, Platforma coraz bardziej przypomina mi – a w paru kwestiach nawet przebija – SLD. Mówię tu o nepotyzmie, czarowaniu piarem i działaniach pozorowanych. Skupienie się głównie na zamazywaniu rzeczywistości do złudzenia przypomina mi czasy tow. Gierka. Powiem więcej, te wszystkie socjotechniczne sztuczki zmuszają do zastanowienia, czy dzisiejsi specjaliści Platformy w samej partii i przyjaznych jej mediach to nie ci sami ludzie, którzy kilkadziesiąt lat temu wmawiali nam, że jesteśmy w czołówce przemysłowych krajów świata.
  • Swoim dzieciom zapowiedziałem, że jeśli znajdę u nich choćby jeden plik ściągnięty nie dla celów naukowych, zabiorę laptopa. I one to rozumieją. A jeśli nawet nie, to się boją. (…) W obecnych realiach nie chodzi o pieniądze, bo i tak żyję z koncertów, a nie z tantiem ze sprzedaży płyt. Chodzi o zasady. Mimo liberalnych poglądów chcę żyć w państwie prawa. Czy jestem twórcą, czy murarzem.
  • Stawia się wszystko na jakąś szalę i trzeba najnormalniej w świecie walczyć, być konsekwentnym w realizacji siebie, to jest podstawa. To powinno wynikać wręcz z takiej miłości i z szacunku do samego siebie. Walka o siebie. To nie może być tak: co my mamy zrobić jak nam nie chcą dać… weź sobie!
  • Tak naprawdę wybieramy nie posłów, ale wodzów partyjnych i ich idee.
    • Źródło: „Nowości”, 24 września 2011
  • Taka np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Suma 30–40 mln zł oszałamia przeciętnego Polaka i sugeruje niebywały sukces. Ciekawe, jak by to wyglądało, gdybyśmy zestawili te miliony z kosztami dziesiątek godzin antenowych, jakie poświęcają temu przedsięwzięciu elektroniczne media. Dobrze by też było, gdyby od czasu do czasu jakieś media podały, ile na cele charytatywne udaje się zebrać kościelnemu Caritasowi, który bez specjalnego rozgłosu sprzedaje bożonarodzeniowe świece. Skupiłbym się też nad wymiarem duchowym „Orkiestry”. Cała ta impreza coraz bardziej mi się kojarzy z hipokryzją człowieka, który deklarując się jako katolik, w okolicy Bożego Narodzenia czy w Wielkim Tygodniu udaje się do spowiedzi, uważając w poczuciu spełnienia obowiązku, że przez resztę roku już może robić, co chce. Ot, taki jeden dzień dobroci, dla ugłaskania własnych sumień. Straszne, że tych wszystkich dzieciaków, które w tym uczestniczą, nie uczy się konsekwentnej, mrówczej pracy dawania z siebie innym. Tylko raz na jakiś czas, bach fajerwerki, światła, kamery. Kochajmy się. Jest kolorowo, róbta co chceta. Jesteśmy dobrzy, fajni, cool i OK.
  • Ten system skutkuje tym, że tylko klany i kasty żyją w dobrobycie i poczuciu bezpieczeństwa.
    • Opis: o systemie politycznym III RP
    • Źródło: Rozmowa Wydarzeń, Polsat, 18 marca 2013

Cytaty z tekstów piosenek

  • Całuj mnie – to taka piękna gra.
    • Źródło: Całuj mnie (1998), repertuar zespołu Piersi.
  • Stoję na ulicy z nią, śmiechy wkoło nas,
    Ktoś przechodzi, trąca łokciem, pluje Małej w twarz,
    Głośno mówię: Mała, patrz – cywilizowany świat,
    Potem mu przestawiam nos, upadł, ale wstał,
    Dookoła głosów sto: „Ten w skórze to drań!”
    • Źródło: Skóra (1984), repertuar zespołu Aya RL.

O Pawle Kukizie

  • A mnie jest żal, że nie ma już dawnego Pawła Kukiza. Undergroundowego artysty, niezależnego, niedającego się zamknąć w ciasną polityczną klatkę, niepostrzegającego świata na czarno-biało, będącego często po stronie autsajderów. Dziś Paweł Kukiz to prawicowiec. (…) Taki Paweł Kukiz stał się już tylko cieniem dawnego nieokiełznanego i otwartego artysty.
  • Ja się nie obrażam, ale rozmowa z Kukizem, który jest człowiekiem zakłamanym nie miałby sensu. Kukiz nagrał wcześniej piosenkę ZChN już się zbliża i parodiował eucharystię, a teraz występuje jako czołowy patriota i podpisał list, żeby odwołać mnie z funkcji wicemarszałka Sejmu, za zakwestionowanie zbrodni w Katyniu – co jest całkowitą nieprawdą, kłamstwem i nikczemnością. Ja za Katyń siedziałem w więzieniu w komunistycznej Polsce. Będąc jeszcze na studiach wymalowałem na pomniku polsko-radzieckim słowo Katyń niemało ryzykując w życiu. Pytam co Kukiz wymalował dla Polski? Co Kukiz zrobił dla tego kraju? I on ośmiela się wzywać do odwołania mnie z funkcji wicemarszałka Sejmu? Z Kukizem bym się nie spotkał i nie chcę go nigdzie widzieć.
  • Kukiz narzucił ton tej kampanii, ton tym wyborom. Głos sprzeciwu kontra stare, zasiedziałe towarzystwo, które korzysta z rządzenia. Dobro kontra zło. Sam zdobył w I turze 20 proc. poparcia. I otworzył Andrzejowi Dudzie autostradę do prezydentury.
  • Spragniony, do picia nieledwie się zbliżam,
    wiedziony reklamą z udziałem Kukiza (...)
    Czy ty wiesz, że pozory często mylą?
    Ludzie przed byle gównem czoła chylą.
  • To jednak nie od nich [PO i PiS] zależy, co dalej. Wynik ich pojedynku już znamy – remis ze wskazaniem. Jest mało istotne, na kogo będzie wskazanie, bo tak czy inaczej wynik będzie za słaby, żeby rządzić Polską. Nasz los nie jest więc w rękach Pani Premier i Pana Prezesa, czyli partyjnych mózgów walczących od lat kolosów. Nasz los jest w rękach niziołków – Kukiza i lewicy.
    • Autor: Jacek Żakowski, Czas niziołków, „Gazeta Wyborcza” nr 108 (8441), 11 maja 2015, s.2.