Wikicytaty:Strony do usunięcia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Rad-slaw (dyskusja | edycje)
Stanley Baldwin
Linia 62: Linia 62:


::::Usunąć. Pomysł z ''Wikipedia go nie zna więc my też nie powinniśmy go znać'' jest nie najlepszy. Wg tego kryterium mogłyby wylecieć znane osoby, o których hasła jeszcze nie utworzono w Wikipedii. Może zasada, że nie wpisujemy osób, które nie wypowiedziały się za pomocą prasy, telewizji, radia, książek, artykułów na stronach internetowych? Czyli powiedziały coś tam kiedyś, ale nie sposób to udowodnić.--[[Wikipedysta:Radoc|Radoc]] 18:23, 25 kwi 2006 (UTC)
::::Usunąć. Pomysł z ''Wikipedia go nie zna więc my też nie powinniśmy go znać'' jest nie najlepszy. Wg tego kryterium mogłyby wylecieć znane osoby, o których hasła jeszcze nie utworzono w Wikipedii. Może zasada, że nie wpisujemy osób, które nie wypowiedziały się za pomocą prasy, telewizji, radia, książek, artykułów na stronach internetowych? Czyli powiedziały coś tam kiedyś, ale nie sposób to udowodnić.--[[Wikipedysta:Radoc|Radoc]] 18:23, 25 kwi 2006 (UTC)


[[Stanley Baldwin]] - treść strony: ''Był do dupy'' [[Wikipedysta:Rad-slaw|Rad-slaw]] 21:14, 27 kwi 2006 (UTC)

Wersja z 22:14, 27 kwi 2006

Na tej stronie wyszczególnione są strony lub pliki, które powinny być usunięte.

Aby zgłosić stronę wymagającą usunięcia, podaj:

  1. nazwę strony
  2. powód usunięcia
  3. kto wnioskuje o usunięcie - ~~~~ (cztery tyldy)

Przy wpisywaniu tutaj artykułu prosimy w nim na górze wstawić notkę o wpisaniu na listę Wikicytaty:Strony do usunięcia za pomocą {{msg:DoSkasowania}}

Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus.

Strony do usunięcia

Schemat wpisywania stron:

*[[Nazwa Strony]] - uzasadnienie ~~~~ 

  • Artur Górski - pojawiły się zarzuty że cytaty są fałszywe, aby uniknąć wojny edycyjnej wstawiam stronę tutaj i zapraszam tych którzy mają coś do powiedzenia w tym temacie do dyskusji. --MariuszR 12:08, 29 mar 2006 (UTC)
    Co z tym robimy? Wisi od 2 tygodni. Kosz? TOR 20:35, 15 kwi 2006 (UTC)
    No właśnie nie wiem, problem ten sam co przy Tadeusz Rydzyk -MariuszR 20:42, 19 kwi 2006 (UTC)
    Nie nam to rozstrzygać czy są fałszywe czy nie. My podajemy źródło, a czytelnik sam może stwierdzić czy np. takie Radio Maryja jest dla niego wiarygodne. My przecież i tak tego nie ustalimy. Nikt też nas nie upoważnił do tego by orzekać, które źródła są wiarygodne, a które nie. Co do hasła Artur Górski to już kwestie sporne zostały raz rozstrzygnięte.--Radoc 23:02, 21 kwi 2006 (UTC)
    Problem polega na tym, że tu nie ma podanych źródeł. Mamy założyć, że wszystkie są z "Faktów i Mitów"? Przecież wyraźnie stoi "wypowiedź" (jedna, ta ostatnia). A odnośnie poprzednich rozstrzygnięć: Gdzie można je znaleźć, ja takowych nie pamiętam. TOR 00:46, 22 kwi 2006 (UTC)
    Źródła wszystkich cytatów są takie same jak ostatniego (nie wiem czemu Kimodin doszedł do wniosku, że źródło wystarczy podać raz - już to zmieniam bo pewnie znowu ktoś się będzie zastanawiał). Przejrzyj historię strony Artur Górski. Artykuł można znaleźć tutaj.--Radoc 08:19, 22 kwi 2006 (UTC)


Edyta Górniak - Ani to ponadczasowe, ani treść nie przekazuje czegoś wartego przeczytania. To tylko ciekawsze fragmenty z wywiadu.--Ciekavy 18:06, 24 kwi 2006 (UTC)

Usuwać, to bym może nie usuwał, to jednak artykuł dotyczący konkretnej, dobrze znanej osoby, tylko treść jest raczej nietrafiona, może ktoś znajdzie bardziej odpowiednie cytaty? Emanuel 18:56, 24 kwi 2006 (UTC)
Tak, masz rację, nie osoba, tylko cytaty do usunięcia. To by było, jakbyśmy Dodę Elektrodę akceptowali, a Edytę Górniak nie :) Jadwiga 19:07, 24 kwi 2006 (UTC)
Ciekawsze fragmenty nie są warte przeczytania? No chyba, że ciekawsze nie są ciekawe. Uważam za ponadczasowe:
  • Prawo do i celowość własnej interpretacji wykonywanego dzieła, które to stwierdzenie jest znamienne w kontekście burzy jaką wywłało wykonanie przez Górniak hymnu na MŚ w piłce nożnej. To właśnie trafność tego stwierdzenia sprawiła, że postanowiłem zamieścić cytaty z tego artykułu.
  • Dyskryminacja ze względu na pochodzenie.
  • Większa skłonność do zgody, gdy ktoś myśli, że druga strona myśli o pierwszej dobrze.
  • Wyobcowanie gwiazdy.
Mam nadzieję, że chęć bycia wróżką i wyrażone przekonanie, że stabilna rodzina osłabia, nie jest ponadczasowe, ale ma zilustrować chyba trochę pokręcony charakter jednej z bardziej kontrowersjnych postaci. PawełS 05:39, 25 kwi 2006 (UTC)
Trudno jednoznacznie stwierdzic, ktory cytat jest wystarczajaco wartosciowy, a ktory nie... Pawel akurat te uznal za warte przytoczenia. Do mnie na przyklad trafilo: Dzieci nie rozumiały, co znaczy mieć pochodzenie cygańskie. Ale rozumiały, co znaczy, że ktoś jest brudny. meteor2017kontakt 18:03, 25 kwi 2006 (UTC)
Ja też przeczytałam z zainteresowaniem, ciekawe jest uzasadnienie Pawła, widać, ze nie przypadkiem cytaty zamieścił, ale moim zdaniem jednak te cytaty bardziej funkcję ciekawostek pełnią niż cytatów, jakkolwiek byśmy rozumieli cytat. Z cytatami, które gromadzimy trochę jak z gustem, nie do końca jest definiowalny. Jadwiga 18:19, 25 kwi 2006 (UTC)
Dla jednego dany cytat będzie wartościowy/ciekawy, a dla drugiego znowu inny. To kwestia gustu i nie mamy prawa narzucać czytelnikom czegokolwiek. A tak w ogóle to nie nasza wina, że dana osoba nigdy nie powiedziała większych mądrości. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Edyta Górniak to nie żaden filozof grecki tylko piosenkarka.--Radoc 18:23, 25 kwi 2006 (UTC)
Dyskusja:Edyta Górniak, napisałem: "Zastanawiam się czy jest sens zamieszczać fragmenty wywiadów w takiej formie i o takiej treści" i od tego wszystko się zaczęło, warto wrócić więc do punktu wyjścia (w moim przekonaniu) i zastanowić się nad formą, np. wyciągnąć tylko te fragmenty wywiadu, o których wspomniano wyżej, wtedy nie będzie to już tak drażliwe. Emanuel 18:33, 25 kwi 2006 (UTC)
Takiej czyli jakiej? To są cytaty, więc wybór formy sprowadza się do wyboru cytatu, a treść to rzecz gustu. Ja wspomniałem o wszystkich cytatach. Przypuszczam, że masz na myśli długość cytatów, ale ich skrócenie wymagało by dodanie opisu, aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie kontekstu, a już widziałem cytaty, krótsze od opisu. PawełS 07:51, 26 kwi 2006 (UTC).

Mnie przekonuje, to co Radoc powiedział: dana osoba nigdy nie powiedziała większych mądrości. Bardzo trafne :) Jadwiga 11:48, 26 kwi 2006 (UTC)


  • Zbigniew Buciuto - nie jest sławny. Ustalamy jakieś zasady dla takich przypadków czy coś? Może poradnik? "Cytatów z nauczycieli nie wstawiamy"? :P TOR 12:51, 25 kwi 2006 (UTC)
Usuwać, Wikipedia go nie zna więc my też nie powinniśmy go znać :P --Ciekavy 12:56, 25 kwi 2006 (UTC)
Popieram Cytatów z nauczycieli nie wstawiamy, natomiast argument, ze jesli w Wikipedii nie ma, to i tu nie powinno chyba jednak nie jest trafiony :) meteor2017kontakt 18:03, 25 kwi 2006 (UTC)
Nauczycielom mówimy nie :) Jadwiga 18:19, 25 kwi 2006 (UTC)
Usunąć. Pomysł z Wikipedia go nie zna więc my też nie powinniśmy go znać jest nie najlepszy. Wg tego kryterium mogłyby wylecieć znane osoby, o których hasła jeszcze nie utworzono w Wikipedii. Może zasada, że nie wpisujemy osób, które nie wypowiedziały się za pomocą prasy, telewizji, radia, książek, artykułów na stronach internetowych? Czyli powiedziały coś tam kiedyś, ale nie sposób to udowodnić.--Radoc 18:23, 25 kwi 2006 (UTC)


Stanley Baldwin - treść strony: Był do dupy Rad-slaw 21:14, 27 kwi 2006 (UTC)