Monty Python i Święty Graal: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
TOR (dyskusja | edycje)
m dr
Meteor2017 (dyskusja | edycje)
m dr poprawki
Linia 19: Linia 19:
*Pierdzę ogólnie w waszym kierunku!
*Pierdzę ogólnie w waszym kierunku!


* &ndash; Księga Uzbrojenia, rozdział drugi, wersety od 9 do 21.<br>&ndash; "I Święty Attyla wzniósł granat ręczny ku górze, mówiąc: ''O Panie, błogosław ten granat ręczny, który rozniesie nieprzyjacioły twe na malutkie kawałeczki w łasce twojej''. A Pan skrzywił się w uśmiechu, a ludzie spożywać poczęl i owce, leniwce, karpie, orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe..."<br>&ndash; Streść się trochę, bracie.<br>&ndash; "I Pan powiedział: ''Wpierw wyjąć musisz świętą Zawleczkę, potem masz zliczyć do trzech, nie mniej, nie więcej. Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i liczbą tą ma być trzy. Do czterech nie wolno ci liczyć, ani do dwóch. Masz tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone. Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie, wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga, co naigrawał się z ciebie w polu widzenia tego, a wówczas on kitę odwali."
* &ndash; Księga Uzbrojenia, rozdział drugi, wersety od 9 do 21.<br>&ndash; "I Święty Attyla wzniósł granat ręczny ku górze, mówiąc &ndash; O Panie, błogosław ten granat ręczny, który rozniesie nieprzyjacioły twe na malutkie kawałeczki w łasce twojej. A Pan skrzywił się w uśmiechu, a ludzie spożywać poczęli owce, leniwce, karpie, orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe..."<br>&ndash; Streść się trochę, bracie.<br>&ndash; "I Pan powiedział &ndash; Wpierw wyjąć musisz świętą Zawleczkę, potem masz zliczyć do trzech, nie mniej, nie więcej. Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i liczbą tą ma być trzy. Do czterech nie wolno ci liczyć, ani do dwóch. Masz tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone. Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie, wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga, co naigrawał się z ciebie w polu widzenia tego, a wówczas on kitę odwali."<br>&ndash; Amen.<br>&ndash; Dobra! Raz... dwa... pięć! <br>&ndash; Trzy.

* &ndash; Raz, dwa, pięć.<br>&ndash; Trzy, panie, trzy.

Wersja z 18:04, 2 kwi 2006

Monty Python i Święty Graal - film komediowy autorstwa grupy Monty Python

  • – Jaka jest prędkość lotu nieobciążonej jaskółki?
    – Jakiej? Afrykańskiej czy europejskiej?
  • – Hej, poczciwa kobieto...
    – Jestem mężczyzną!
    – Och, przepraszam... kto mieszka w tym zamku?
    – ... 39 lat...
    – Co?
    – Mam 39 lat. Nie jestem taki poczciwy.
  • – Ha, wygrałem!
    – Bynajmniej.
    – Co?! Nie masz rąk!
    – To tylko draśnięcie.
    – Słuchaj, głupi trepie, straciłeś w walce obie ręce!
    – Bywało gorzej.
  • A następnie musicie ściąć najpotężniejsze drzewo w tym lesie, za pomocą... śledzia!
    <dramatyczny akord>
  • Ni, ni, ni...
    • Postać: Rycerze, którzy mówią "Ni"
  • Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami!
    • You mother was a hamster and your father smelt of elderberries!(ang.)
  • Pierdzę ogólnie w waszym kierunku!
  • – Księga Uzbrojenia, rozdział drugi, wersety od 9 do 21.
    – "I Święty Attyla wzniósł granat ręczny ku górze, mówiąc – O Panie, błogosław ten granat ręczny, który rozniesie nieprzyjacioły twe na malutkie kawałeczki w łasce twojej. A Pan skrzywił się w uśmiechu, a ludzie spożywać poczęli owce, leniwce, karpie, orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe..."
    – Streść się trochę, bracie.
    – "I Pan powiedział – Wpierw wyjąć musisz świętą Zawleczkę, potem masz zliczyć do trzech, nie mniej, nie więcej. Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i liczbą tą ma być trzy. Do czterech nie wolno ci liczyć, ani do dwóch. Masz tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone. Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie, wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga, co naigrawał się z ciebie w polu widzenia tego, a wówczas on kitę odwali."
    – Amen.
    – Dobra! Raz... dwa... pięć!
    – Trzy.