Alkoholizm: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Alessia (dyskusja | edycje)
m drobne merytoryczne
nowy cytat
Linia 13: Linia 13:
* Kłamstwo jest jak alkoholizm. Kłamcy kłamią nawet w obliczu śmierci.
* Kłamstwo jest jak alkoholizm. Kłamcy kłamią nawet w obliczu śmierci.
** Autor: [[Antoni Czechow]]
** Autor: [[Antoni Czechow]]

* Na pewno wprowadziłbym badanie alkomatem. Ludzie nie mogą przychodzić nietrzeźwi do pracy, nie mogą przebywać na terenie zakładu pracy pod wpływem alkoholu. Nie ma w Polsce ważniejszego zakładu pracy niż Sejm, bo praca tych ludzi wpływa na życie milionów ludzi. Gdyby tu wprowadzić alkomat i dyscyplinarne zwolnienia, czyli utratę mandatu, to byłaby rzeź straszna.<br />Z całą pewnością ludzi zagrożonych alkoholizmem lub alkoholików jest wśród parlamentarzystów bardzo dużo. Oni muszą zacząć myśleć o tym jako problemie. Chociaż byłbym tutaj też wyrozumiały. Parlament to 300-400 osób z gigantyczną przewagą mężczyzn, tu jest upiornie. 3–4 dni razem, na dole restauracja, hotel, bardzo wielu ludzi nie ma czego szukać w Warszawie, nie mają tutaj żadnych zajęć, nie mają swojego mieszkania. Często stresy, bo przecież polityka budzi różne emocje.
** Autor: [[Donald Tusk]], wywiad Piotra Najsztuba, „Viva!”, 29 stycznia 2001.


* To nie jest żaden wstyd, to jest choroba, to się leczy.
* To nie jest żaden wstyd, to jest choroba, to się leczy.

Wersja z 19:34, 14 lis 2010

Alkoholizm

Alkoholizm – nałogowe picie alkoholu.

  • A za to twój poprzedni gach
    nawet benzynę chlał, aż strach!
    Już lepiej kupić parę flach
    niż pchać się w piach!
  • Alkoholizm jest świadectwem klęski, której doznało w człowieku jego poczucie rzeczywistości, klęski poniesionej wobec marzenia. Mamy tutaj przykład alienacji człowieka rzeczywistego przez człowieka-marę, człowieka-upiora. Alkoholizm jest efektem tego, że człowiek zupełnie nie rozumie świata ani samego siebie.
  • Kłamstwo jest jak alkoholizm. Kłamcy kłamią nawet w obliczu śmierci.
  • Na pewno wprowadziłbym badanie alkomatem. Ludzie nie mogą przychodzić nietrzeźwi do pracy, nie mogą przebywać na terenie zakładu pracy pod wpływem alkoholu. Nie ma w Polsce ważniejszego zakładu pracy niż Sejm, bo praca tych ludzi wpływa na życie milionów ludzi. Gdyby tu wprowadzić alkomat i dyscyplinarne zwolnienia, czyli utratę mandatu, to byłaby rzeź straszna.
    Z całą pewnością ludzi zagrożonych alkoholizmem lub alkoholików jest wśród parlamentarzystów bardzo dużo. Oni muszą zacząć myśleć o tym jako problemie. Chociaż byłbym tutaj też wyrozumiały. Parlament to 300-400 osób z gigantyczną przewagą mężczyzn, tu jest upiornie. 3–4 dni razem, na dole restauracja, hotel, bardzo wielu ludzi nie ma czego szukać w Warszawie, nie mają tutaj żadnych zajęć, nie mają swojego mieszkania. Często stresy, bo przecież polityka budzi różne emocje.
    • Autor: Donald Tusk, wywiad Piotra Najsztuba, „Viva!”, 29 stycznia 2001.
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!
  • Alkoholizm to choroba, ale to jedyna, za którą można być skrzyczanym. Cholera, Otto, jesteś alkoholikiem. Cholera, Otto, masz toczeń... jedno z tych dwóch nie pasuje.

Zobacz też: