Andrzej Kruszewicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Dodanie cytatów
 
Alessia (dyskusja | edycje)
formatowanie
Linia 1: Linia 1:
'''[[w:Andrzej Kruszewicz|Andrzej Kruszewicz]]''' (ur. 1959) - polski ornitolog, podróżnik, doktor nauk weterynaryjnych, dyrektor [[w:Ogród_Zoologiczny_w_Warszawie|Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego]]
'''[[w:Andrzej Kruszewicz|Andrzej Kruszewicz]]''' (ur. 1959) polski ornitolog, podróżnik, doktor nauk weterynaryjnych, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.
* Ptasich drapieżników jest w stolicy coraz więcej. Na początku zimy zlatują się tu krogulce i młode jastrzębie przepłoszone z rewiru swoich rodziców. Polują na sikorki, dzwońce i inne małe ptaszki. Na większe, np. na kaczki zaczajają się natomiast bieliki aż sześć można teraz zobaczyć przy kolektorze młocińskim.

** Źródło: [http://www.gazeta.pl „Gazeta.pl”]
* Ptasich drapieżników jest w stolicy coraz więcej. Na początku zimy zlatują się tu krogulce i młode jastrzębie przepłoszone z rewiru swoich rodziców. Polują na sikorki, dzwońce i inne małe ptaszki. Na większe, np. na kaczki zaczajają się natomiast bieliki - aż sześć można teraz zobaczyć przy kolektorze młocińskim.
** Źródło: [http://www.gazeta.pl "Gazeta.pl"]


* Nie, nie, bo ten wał to jest bardzo stary wał i on jest bardzo szeroki, on jest trzy razy szerszy, niż normalny wał.
* Nie, nie, bo ten wał to jest bardzo stary wał i on jest bardzo szeroki, on jest trzy razy szerszy, niż normalny wał.
** Andrzej Kruszewicz zapewniający, że [[w:Wał Miedzeszyński|Wał Miedzeszyński]] nie przesiąknie i nie zaleje zoo.
** Opis: zapewniając, że [[w:Wał Miedzeszyński|Wał Miedzeszyński]] nie przesiąknie i nie zaleje zoo.
** Źródło [http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Janusz-Skulich-Andrzej-Kruszewicz "Radio Zet", 21 Maja 2010]
** Źródło [http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Janusz-Skulich-Andrzej-Kruszewicz „Radio Zet”, 21 Maja 2010]


* Szanowni Państwo ! Czuję się w obowiązku wyjaśnić nieporozumienie dotyczące możliwości likwidowania zwierząt w trakcie ewentualnej akcji powodziowej . Moja wypowiedź ( cytowana w wielu mediach ) została wyjęta z kontekstu. Mamy szczegółowo opracowaną instrukcję postępowania w przypadku zagrożenia. Przewiduje ona szereg działań, w tym również ewakuację zwierząt. Konieczność zastrzelenia któregokolwiek z naszych lokatorów mogłaby mieć miejsce jedynie w sytuacji ekstremalnej, która wobec naszych dopracowanych instrukcji nie powinna zaistnieć, ale która przecież może się zdarzyć i na którą mamy obowiązek być przygotowani. Przepraszam wszystkich, którym los naszych zwierząt nie jest obojętny i którzy poczuli się zaniepokojeni .
* Szanowni Państwo! Czuję się w obowiązku wyjaśnić nieporozumienie dotyczące możliwości likwidowania zwierząt w trakcie ewentualnej akcji powodziowej. Moja wypowiedź (cytowana w wielu mediach) została wyjęta z kontekstu. Mamy szczegółowo opracowaną instrukcję postępowania w przypadku zagrożenia. Przewiduje ona szereg działań, w tym również ewakuację zwierząt. Konieczność zastrzelenia któregokolwiek z naszych lokatorów mogłaby mieć miejsce jedynie w sytuacji ekstremalnej, która wobec naszych dopracowanych instrukcji nie powinna zaistnieć, ale która przecież może się zdarzyć i na którą mamy obowiązek być przygotowani. Przepraszam wszystkich, którym los naszych zwierząt nie jest obojętny i którzy poczuli się zaniepokojeni.
** Komunikat Andrzeja Kruszewicza na oficjalnej stronie Warszawskiego ZOO odnośnie ewentualnego odstrzału zwierząt na wypadek zalania ogrodu podczas powodzi.
** Opis: komunikat odnośnie ewentualnego odstrzału zwierząt na wypadek zalania ogrodu podczas powodzi.
** Źródło: [http://www.zoo.waw.pl Oficjalna strona Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie]
** Źródło: [http://www.zoo.waw.pl Oficjalna strona Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie]

Wersja z 14:42, 30 maj 2010

Andrzej Kruszewicz (ur. 1959) – polski ornitolog, podróżnik, doktor nauk weterynaryjnych, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

  • Ptasich drapieżników jest w stolicy coraz więcej. Na początku zimy zlatują się tu krogulce i młode jastrzębie przepłoszone z rewiru swoich rodziców. Polują na sikorki, dzwońce i inne małe ptaszki. Na większe, np. na kaczki zaczajają się natomiast bieliki – aż sześć można teraz zobaczyć przy kolektorze młocińskim.
  • Szanowni Państwo! Czuję się w obowiązku wyjaśnić nieporozumienie dotyczące możliwości likwidowania zwierząt w trakcie ewentualnej akcji powodziowej. Moja wypowiedź (cytowana w wielu mediach) została wyjęta z kontekstu. Mamy szczegółowo opracowaną instrukcję postępowania w przypadku zagrożenia. Przewiduje ona szereg działań, w tym również ewakuację zwierząt. Konieczność zastrzelenia któregokolwiek z naszych lokatorów mogłaby mieć miejsce jedynie w sytuacji ekstremalnej, która wobec naszych dopracowanych instrukcji nie powinna zaistnieć, ale która przecież może się zdarzyć i na którą mamy obowiązek być przygotowani. Przepraszam wszystkich, którym los naszych zwierząt nie jest obojętny i którzy poczuli się zaniepokojeni.