Gerard Way: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 9796 bajtów ,  13 lat temu
m (formatowanie automatyczne)
* Jeśli przez minutę myślisz, że jesteś lepszy od tej 16–latki w koszulce Green Day, to bardzo się mylisz. Przypomnij sobie, gdy poszedłeś na koncert i zobaczyłeś swój ulubiony zespół. Miałeś na sobie koszulkę z ich logo i śpiewałeś z nimi każdy wers. Nie wiedziałeś nic o polityce panującej na scenie, fryzurach i wszystkim, co było cool. Wszystko, co wiedziałeś to, to, że ta muzyka sprawia, że różnisz się od wszystkich, z którymi dzielisz szafkę. Ktoś cię w końcu zrozumiał. Po to jest właśnie muzyka.
 
* Jeśli zamierzasz kupić mi prezent, nie wydawaj więcej niż 25 dolców.
 
* Byliśmy w hotelu The Phoenix w San Francisco i tam zaatakował mnie ptak. Zostałem zaatakowany przez czarnego ptaka. Sukinsyn dziobał mnie w głowę! Następnego dnia byli tam goście ze Slipnkot, wprowadzali się w miejsce gdzie my mieszkaliśmy, ich też zaatakował ptak. Więc myślę, że w The Phoenix maj ą ptaki, które atakują ludzi!
 
* Wielu ludzi traktuje Cię jak dziecko, więc musisz zachowywać się tak jak ono i wyrzucić telewizor przez hotelowe okno.
 
* Bądź sobą, nie sraj za nikogo i nigdy nie daj się nikomu zabrać będąc żywym.
 
* Gdy pisałem "I'm Not Okay", przypominałem sobie, jak ciężko było mi w liceum, gdy miałem 16 lat. Zawsze chciałem być artystą, więc byłem tym samotnym dzieciakiem, który ciągle chodził pijany. Miałem tylko jedną prawdziwą przyjaciółkę. To była dziewczyna, którą naprawdę darzyłem sympatią. Skończyło się na tym, że zrobiła sobie obleśną sesję zdjęciową ze swoim chłopakiem. To mnie zdruzgotało. Pływałem w dołku rozpaczy, zazdrości i alkoholizmu.
 
* Używamy wampirów jako metafory do czegoś innego, czegoś głębszego niż rzeczy nadprzyrodzone. To po prostu coś o chodzącej śmierci zasysającej krew, która tak wiele może ludziom powiedzieć. Jest mnóstwo ludzi, codziennie starają się przejąć nad tobą kontrolę, w jakimś sensie ukraść twoją duszę, zabrać kawałek ciebie...
 
* To [koncerty] wymazuje wszystko, czego w sobie nie cierpię. Nic nie może mnie zranić. Czuję się całkowicie niepokonany. Czuję, że każdy na scenie jest niepokonany, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nic nas nie zatrzymuje.
 
* Ta piosenka ['Give 'em Hell, Kid'] jest o robieniu dzieci, posiadaniu dzieci... i sprzedawaniu ich na czarnym rynku.
 
* Nigdy nie powinniście chcieć się zranić. Powinniście kochać siebie. Czasem musicie w sobie umrzeć, aby narodzić się na nowo z własnych popiołów, zacząć w siebie wierzyć i siebie kochać, stać się nowym człowiekiem. Myślę, że o tym w dużej mierze będzie nowa płyta. Będzie to jakby opowieść o umieraniu i powracaniu do świata żywych, aby stać się dokładnie takim, jakim chce się stać. My wszyscy stajemy się tacy, jakimi chcemy się stać." - Gerard mówiąc najprawdopodobniej o Three Cheers For Sweet Revenge.
 
* Gdy byłem jeszcze w szkole artystycznej, jednego dnia poszedłem tam przebrany za dziewczynę. Mój dzień wyglądał całkiem inaczej, bo każdy myślał, że jestem dziewczyną. Powinniście zobaczyć mnie przebranego za laskę. No więc przyszedłem jako dziewczyna, to był taki eksperyment, było całkiem nieźle, ale nie mogłem nic mówić... (...) Jako laska byłem gorący.
 
* Papierosy i kawa: najlepsi przyjaciele alkoholika!
 
* Nie jesteśmy zespołem festiwalowym, granie w dzień to coś, z czym musimy skończyć, tzn., eh, słońce jest do d *py.
 
* Miałem oderwaną górną wargę, nie mam tego kawałka ciała, co łączy wargę z dziąsłem.
 
* Mentalność Jersey wygląda tak: pracuję, piję, nie śpię całą noc, próbuję spotkać fajną dziewczynę, to strata czasu.
 
* JESTEM KOWBOJEM AMERYKI!
 
* My Chemical Romance KOCHA Seattle
 
* Jesteśmy ch*lernie szczęśliwi, że znów jesteśmy w tym ch *lernym Seattle.
 
* "Każdy krzyczy F*CK YOU !" - Gerard do tłumu na koncercie
 
* "Mam nadzieję, że każdy z was bawi się jak ch*lera!" - Gerard do tłumu na koncercie
 
* "Mam wrażenie, jakbyśmy byli ludźmi nie do pokonania. (...) Jakbyśmy mieli w jajach cały świat!" - Gerard dla magazynu SPIN
 
* -Jaka była najdziwniejsza plotka o MCR, którą kiedykolwiek słyszałeś?
GERARD: Że Mikey strzela heroiną przez zęby. I też o tym, że p **przymy się nawzajem przed wyjściem na scenę.
 
* To , co lubię w naszym zespole - zdolność do przerażania ludzi, którzy robią tak ze złych powodów.
 
* Wczesna symbolika zespołu była inspirowana na takich rzeczach, jak walentynkowa masakra.
 
* Jeśli ktoś kiedykolwiek dotknąłby moich braci, musiałbym go zabić.
 
* "Na naszych koncertach dalej czuć ludzki pot!" - Gerard w odpowiedzi na pytanie, jak wyglądają dziś ich koncerty.
 
* Chciałbym być wampirem. To najfajniejszy potwór. Żyje wiecznie, ma prawdziwie bladą skórę.
 
* - Gerardzie, wierzysz w złe/piekielne siły?
GERARD: Tak, oczywiście, bo wierzę w dobre siły. Więc w złe też muszę. Na pewno jest coś takiego jak wyższe, paranormalne zło. Lubię uczucie, gdy mu się przeciwstawiamy.
 
* Kochamy muzykę pop i agresję, chcieliśmy stworzyć popowy rodzaj mroku... Mam obsesję na punkcie śmierci, jej piękna, jej grozy i jej tragedii. Wszyscy wiedzieliśmy, że będzie ona ważnym elementem tej płyty [Three Cheers].
 
* Przed pierwszą płytą powiedziałem sobie "chłopie, mam dość słuchania piosenek o czyichś byłych dziewczynach" To już obrzydza. I ten cały egoistyczny aspekt tego był po prostu... (nie dokończył)
 
* Zawsze miałem problem z piciem i mieszaniem alkoholu z prochami, zaczęło mnie to przerastać. Więc tak samo jak funkcjonowałem tylko po to, aby śpiewać przy nagrywaniu płyty, funkcjonowałem tylko po to, aby grać koncerty podczas Warped Tour. Przy końcu trasy to, co robiłem z sobą wpływało na koncerty, mój wygląd i energię. Co zabawne, koncerty były zaskakująco świetne, ale jest parę takich, których w ogóle nie pamiętam.
 
* W przyszłości umiem wyobrazić sobie nas idących bardziej w kierunku rocka, z większą ilością melodii i całym ogromem tego wszystkiego. Umiem też wyobrazić sobie nas będących o wiele mroczniejszy mi, najbardziej jak się da.
 
* Ostatnio zauważam moment, w którym jestem wyczerpany. I to całkiem często. W większości nie zwracam na to uwagi, ale czasem chcę odizolować się i mieć trochę prywatności. W jakimś stopniu jestem osobą publiczną, można mnie zobaczy ć w telewizji czy gazetach, więc czasem zdarzają się dziwne sytuacje. Na Warped Tour w Chicago przez przypadek uderzyłem się mocno w twarz. Zęby wbiły mi się w wargę, polała się krew, przy twarzy trzymałem lód zawinięty w szmatkę. Zszedłem ze sceny i ktoś zapytał mnie, czy może zrobić zdjęcie. Pomyślałem tylko: "czy ty, ch *lera, zgłupiałaś?
 
* Kiedyś wyznawałem zasadę "żyj szybko, zgiń młodo", nie chciałem się żenić ani mieć dzieci. Nie wiem jak jest teraz, ale na pewno nie jestem już tamtym gościem. Chcę żyć.
 
* Od ostatniej trasy koncertowej wiele się zmieniło. Zerwałem z nałogami. Przez to nasze koncerty bardzo się zmieniły, bo zacząłem lepiej śpiewać. Piłem dużo, także przed koncertami. Skończyłem z tym. Alkohol to depresant, więc wprawiał mnie w okropny nastrój. Jeśli byłbym ciągle pijany i w depresji, nie mógłbym jeździć dalej w trasy.
 
* Dyskutujemy teraz na temat "Heleny" jako następnego singla, omawiamy klipy. Jeszcze się zobaczy. Zawsze chciałem nagrać teledysk na pogrzebie w domu, na stypie. Cofając si ę w czasie od pogrzebu. Pokazanie pochówku, potem stypa, ze stypy do kostnicy, z kostnicy do szpitala, ze szpitala do osoby żywej. A my bylibyśmy zespołem grającym na pogrzebie. Albo żałobnikami.
 
* Był moment, w którym jako zespół myśleliśmy "jeździmy w trasy, bo czujemy, że musimy". To był zdecydowanie smutny moment, bycia sterowanym przez innych. Potem nadszedł czas na zmianę, zmienił si ę nasz wygląd i to, co robiliśmy. Są też inne sprawy. Jestem alkoholikiem i rzuciłem picie. Jestem czysty od około miesiąca, na trzeźwo zagrałem 12 koncertów. Pierwsze 12 koncertów podczas których byłem trzeźwy.
 
* Czuję, że ten zespół uratował mi życie, dla mnie jest to warte, co najmniej kolejnych 3 lat z tymi ludźmi. Ten zespół stał się moją religią. Czymś, w co wierzę i o co się troszczę.
 
* Metal ma na naszą muzykę duży wpływ. Jeśli chodzi o siłę, krzyki, gitary, itp. to jest trochę metalowe, ale wg mnie brzmi to bardziej jak punk.
 
* Jeśli już jesteśmy metalami, to bardzo tradycyjnymi metalami. Duży wpływ ma na nas Iron Maiden, tak samo jak Halloween, nie zapominajcie o Halloween!
 
* Musiałem jakoś funkcjonować, ale to sprawiało, że chciałem się zabić. Stałem się bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny dla samego siebie.
 
* Gdy wysiadłem z samolotu na lotnisku, byłem bardzo poruszony. Nie wiedziałem, czy kiedykolwiek zobaczę jeszcze chłopaków z zespołu" - o momencie, w którym zdecydował o rzuceniu nałogów.
 
* Przeszliśmy przez ciężkie g*wno
 
* Nasz gitarzysta, Frank, spotkał kiedyś kogoś, kto zapytał go 'Jak byś się poczuł, gdyby fani przestali lubić zespół, bo dowiedzieliby się, że jesteście gejami?'
 
* Zawsze chcieliśmy zmienić pogląd ludzi na zespoły rockowe.
 
* Słowa tej piosenki dzielą ludzi na dwie części. Jesteś po naszej stronie i chcesz się wyróżniać, czy jesteś z resztą i chcesz uderzyć mnie piłką w łeb?
 
* Dziennikarze biorą nas za pop**przone mroczne wampiry, pijane gwiazdy rocka, ale tylko do chwili, gdy nas spotkają.
 
* Nie jesteśmy wampirami... Popatrz! Dziś jesteśmy ubrani na kolorowo.
 
* Piłki plażowe na festiwalach są sprawką diabła.
 
* Jak minęły wam Święta chłopaki? Dostaliście dużo czarnych koszulek?
 
* Ludzie myślą, że jesteśmy bogatymi wampirami.
 
* Bycie otoczonym przez rzesze fanów sprawia, że wiem, że nie idę przez to wszystko sam.
 
* Popatrzcie na mnie, w tej ślicznej bransoletce i diademie... Jestem p**przoną księżniczką!
 
* Opowiedzenie czegoś z przeszłości zabiera mi trochę czasu, myślę, że to przez to, iż przez 3 lata byłem alkoholikiem.
 
* Nienawidziłem siebie. 'Helena' to przykład złości na samego siebie.
 
[[Kategoria:Muzycy|Gerard Way]]
1

edycja

Menu nawigacyjne