Monty Python i Święty Graal: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
formatowanie automatyczne
Nie podano opisu zmian
m (formatowanie automatyczne)
'''''[[w:Monty Python i Święty Graal|Monty Python i Święty Graal]]''''' -, film komediowy autorstwa grupy [[Monty Python]]
[[Kategoria:Monty Python]]
* &ndash; Skąd macie kokosy? (...) <br />&ndash; Wszak jaskółki odlatują zimą na słoneczne południe...<br />&ndash; Sugerujesz, że kokosy migrują? <br />&ndash; Wcale nie, ale można je przenieść. <br />&ndash; Co? Jaskółka przeniosłaby orzech kokosowy? <br />&ndash; Mogła go złapać za łupinę! <br />&ndash; Nie jest to sprawa punktu zaczepienia... ale proporcji wagowych. (...) <br />&ndash; Afrykańska jaskółka uniosłaby orzech... (...) <br />&ndash; Ale afrykańskie jaskółki nie wędrują...
[[en:Monty Python and the Holy Grail]] [[hu:Gyalog-galopp]]
'''''[[w:Monty Python i Święty Graal|Monty Python i Święty Graal]]''''' - film komediowy autorstwa grupy [[Monty Python]]
 
* &ndash; Jest! Most Śmierci!<br />&ndash; Sama radość...<br />&ndash; Patrzcie! To stary człowiek ze sceny 24. (...) Zadaje każdemu podróżnemu pięć pytań...<br />&ndash; Trzy pytania.<br />&ndash; Trzy pytania. Ten który odpowie na pięć pytań...<br />&ndash; Trzy pytania.<br />&ndash; Na trzy pytania - może przejść bezpiecznie.<br />&ndash; A jeśli źle odpowie?<br />&ndash; Zostanie strącony do wąwozu Wiecznej Zguby.(...)<br />&ndash; Stój! Kto chce przez Most Śmierci przejść, musi odpowiedzieć na te pytania trzy... i wtedy drugą stronę zobaczy. (...)
* &ndash; Skąd macie kokosy? (...) <br>&ndash; Wszak jaskółki odlatują zimą na słoneczne południe...<br>&ndash; Sugerujesz, że kokosy migrują? <br>&ndash; Wcale nie, ale można je przenieść. <br>&ndash; Co? Jaskółka przeniosłaby orzech kokosowy? <br>&ndash; Mogła go złapać za łupinę! <br>&ndash; Nie jest to sprawa punktu zaczepienia... ale proporcji wagowych. (...) <br>&ndash; Afrykańska jaskółka uniosłaby orzech... (...) <br>&ndash; Ale afrykańskie jaskółki nie wędrują...
 
* Jak masz na imię?<br />– Sir Lancelot z Camelot.<br />– Jaki jest twój cel?<br />– Szukać Świętego Graala.<br />– Jaki jest twój ulubiony kolor?<br />– Niebieski.<br />– Dobra. Możesz iść.(...)<br /><br />– Jak masz na imię?<br />– Sir Robin z Camelot.<br />– Jaki jest twój cel?<br />– Szukać Świętego Graala.<br />– Jak się nazywa stolica Asyrii?<br />– Tego nie wiem! [Zostaje strącony do wąwozu](...)
* &ndash; Jest! Most Śmierci!<br>&ndash; Sama radość...<br>&ndash; Patrzcie! To stary człowiek ze sceny 24. (...) Zadaje każdemu podróżnemu pięć pytań...<br>&ndash; Trzy pytania.<br>&ndash; Trzy pytania. Ten który odpowie na pięć pytań...<br>&ndash; Trzy pytania.<br>&ndash; Na trzy pytania - może przejść bezpiecznie.<br>&ndash; A jeśli źle odpowie?<br>&ndash; Zostanie strącony do wąwozu Wiecznej Zguby.(...)<br>&ndash; Stój! Kto chce przez Most Śmierci przejść, musi odpowiedzieć na te pytania trzy... i wtedy drugą stronę zobaczy. (...)
 
* &ndash; Jak masz na imię?<br />&ndash; SirJestem LancelotArtur, zkról CamelotBrytyjczyków.<br />&ndash; Jaki jest twój cel?<br />&ndash; Szukać Świętego Graala.<br />&ndash; JakiJaka jest twójprędkość lotu jaskółki ulubionybez kolorobciążenia?<br>&ndash; Niebieski.<br/>&ndash; Dobra.Jakiej Możesz iść. (...)<br><br>&ndash; Jak masz na imięjaskółki?<br>&ndash; SirAfrykańskiej Robinczy z Camelot.<br>&ndash; Jaki jest twój celeuropejskiej?<br>&ndash; Szukać Świętego Graala.<br/>&ndash; Jak się nazywa stolica AsyriiCo?<br>&ndash; Tego ja nie wiem! [ZostajeStrażnik zostaje strącony do wąwozu](...)
 
* <br>&ndash; Jak masz na imię?<br>&ndash; Jestem Artur, król Brytyjczyków.<br>&ndash; Jaki jest twój cel?<br>&ndash; Szukać Świętego Graala.<br>&ndash; Jaka jest prędkość lotu jaskółki bez obciążenia?<br>&ndash; Jakiej jaskółki? Afrykańskiej czy europejskiej?<br>&ndash; Co? Tego ja nie wiem! [Strażnik zostaje strącony do wąwozu]
** Scena przy Moście Śmierci (odtworzona później w grze komputerowej [[w:Fallout 2|Fallout 2]])
 
*&ndash; Stara kobieto!<br />&ndash; Człowieku!<br />&ndash; Przepraszam, człowieku. Jaki rycerz mieszka w tym zamku?<br />&ndash; Mam 37 lat.<br />&ndash; Co?<br />&ndash; Mam 37 lat. Nie jestem stary!
 
* &ndash; Ha, wygrałem!<br />&ndash; Bynajmniej.<br />&ndash; Co?! Nie masz rąk!<br />&ndash; To tylko draśnięcie.<br />&ndash; Słuchaj, głupi trepie, straciłeś w walce obie ręce!<br />&ndash; Bywało gorzej.
*&ndash; Stara kobieto!<br>&ndash; Człowieku!<br>&ndash; Przepraszam, człowieku. Jaki rycerz mieszka w tym zamku?<br>&ndash; Mam 37 lat.<br>&ndash; Co?<br>&ndash; Mam 37 lat. Nie jestem stary!
 
* A następnie musicie ściąć najpotężniejsze drzewo w tym lesie, za pomocą... śledzia!<br /><dramatyczny akord>
* &ndash; Ha, wygrałem!<br>&ndash; Bynajmniej.<br>&ndash; Co?! Nie masz rąk!<br>&ndash; To tylko draśnięcie.<br>&ndash; Słuchaj, głupi trepie, straciłeś w walce obie ręce!<br>&ndash; Bywało gorzej.
 
* Ni, ni, ni...
* A następnie musicie ściąć najpotężniejsze drzewo w tym lesie, za pomocą... śledzia!<br><dramatyczny akord>
 
*Ni, ni, ni...
** Postać: Rycerze, którzy mówią "Ni"
 
* Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami!
** ''Your mother was a hamster and your father smelt of elderberries!''(ang.)
 
* Pierdzę ogólnie w waszym kierunku!
 
* &ndash; Księga Uzbrojenia, rozdział drugi, wersety od 9 do 21.<br />&ndash; "I Święty Attyla wzniósł granat ręczny ku górze, mówiąc &ndash; O Panie, błogosław ten granat ręczny, który rozniesie nieprzyjacioły twe na malutkie kawałeczki w łasce twojej. A Pan skrzywił się w uśmiechu, a ludzie spożywać poczęli owce, leniwce, karpie, orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe..."<br />&ndash; Streść się trochę, bracie.<br />&ndash; "I Pan powiedział &ndash; Wpierw wyjąć musisz świętą Zawleczkę, potem masz zliczyć do trzech, nie mniej, nie więcej. Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i liczbą tą ma być trzy. Do czterech nie wolno ci liczyć, ani do dwóch. Masz tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone. Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie, wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga, co naigrawał się z ciebie w polu widzenia tego, a wówczas on kitę odwali."<br>&ndash; />– Amen.<br />&ndash; Dobra! Raz... dwa... pięć! <br />&ndash; Trzy.
 
* Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę.<br />Poważnie.<br />Chciała wyryć na nim swoje inicjały szczoteczką do zębów, prezentem od Svena, swojego chłopaka. Dentysty i aktora w filmach "Plomby namiętności" i "Napalone dłonie dentysty z Oslo"
 
 
[[Kategoria:Monty Python]]
 
[[en:Monty Python and the Holy Grail]] [[hu:Gyalog-galopp]]
* Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę.
[[hu:Gyalog-galopp]]
Poważnie.
Chciała wyryć na nim swoje inicjały szczoteczką do zębów, prezentem od Svena, swojego chłopaka. Dentysty i aktora w filmach "Plomby namiętności" i "Napalone dłonie dentysty z Oslo"
5842

edycje

Menu nawigacyjne