Stanisław Wielgus: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 21 bajtów ,  15 lat temu
m
formatowanie automatyczne, chronologiczny
m (Wycofano edycję użytkownika 83.31.70.58 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to 83.31.31.249.)
m (formatowanie automatyczne, chronologiczny)
[[Grafika:Wielgus2.jpg|thumb|abp Stanislaw Wielgus]]
[[Kategoria:Polscy duchowni katoliccy|Wielgus, Stanisław]]
'''[[w:Stanisław Wielgus|Stanisław Wielgus]]''' (ur. 1939), arcybiskup senior warszawski, wcześniej metropolita warszawski, biskup płocki i rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; profesor zwyczajny filozofii. [[Grafika:Wielgus2.jpg|thumb|abp Stanislaw Wielgus]]
{{chronologiczny}}
* Gdy wnikliwie przeanalizujemy sytuację współczesnej rodziny, to okaże się, że zagrożenia, jakie ją osaczają w ostatnich dziesiątkach lat, spowodowane są przede wszystkim przez fałszywą teorię człowieka, która z jednej strony widzi w nim tylko zwierzę, zbyt szybko się rozmnażające i przez to zakłócające równowagę biologiczną świata – potrzeby ludzkie sprowadzając do fizjologii i zaspokajania prymitywnych instynktów – a z drugiej strony czyni go równym Bogu, skoro głosi, że to człowiek, a nie Bóg, tworzy obowiązujące zasady moralne i decyduje o tym, co jest dobre, a co złe.
** Źródło: List rektora KUL na Boże Narodzenie 1997.
* To Szef, przy którym jest zaszczytem pełnić powierzoną funkcję. Mądrość Księdza Biskupa, nieprzeciętny talent organizacyjny, umiejętne inicjowanie wielu akcji katechetyczno – duszpasterskich, pozostanie na trwałe w diecezji płockiej i bez wątpienia zapisze się złotymi zgłoskami w naszej mazowieckiej historii.
** ks. Ryszard Czekalski, dyrektor Wydziału Katechetycznego płockiej Kurii Diecezjalnej, wypowiedź dla tygodnika "Niedziela"
 
 
[[Kategoria:Polscy duchowni katoliccy|Wielgus, Stanisław]]

Menu nawigacyjne