Uciec śmierci: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 12 bajtów ,  15 lat temu
m
zbedny enter
mNie podano opisu zmian
m (zbedny enter)
[[kategoriaKategoria:Epika]]
'''''[[w:Uciec śmierci|Uciec śmierci]]''''' –, książka autorstwa [[Paweł Przecławski|Pawła Przecławskiego]]; autobiograficzna historia opowiadająca o walce z narkotykowym uzależnieniem.
 
'''''[[w:Uciec śmierci|Uciec śmierci]]''''' – książka autorstwa [[Paweł Przecławski|Pawła Przecławskiego]]; autobiograficzna historia opowiadająca o walce z narkotykowym uzależnieniem.
 
{{IndeksPL}}
 
==B==
* Budowanie poczucia pewności siebie, chęć zaimponowania, poszukiwanie akceptacji, złudne poczucie bliskości z ludźmi - to niektóre z przyczyn mojej ucieczki w narkotyki.
 
==Ć==
* Ćpać można rok, dziesięć, czasami dwadzieścia lat, ale zawsze kończy sie to tak samo. <br />Skłamałem. Nie zawsze. W końcu jakaś liczba ćpunów wychodzi z nałogu. Można jednak nigdy nie zacząć.
 
==D==
==K==
* Kiedyś złapała kiłę, którą trochę zaleczyła. Jest nosicielką wirusa HIV. Nigdy nie stosowała zabezpieczeń. Nie wie, ile osób zaraziła.
** O narkomance-prostytutce
 
==M==
* Nie mogłem pogodzić się z tym, że mam syna, który rośnie i ma ojca narkomana. Pamiętam jak rósł, jak miał dwa, trzy latka, jak zaczynał uczyć się mówić i chodzić. A teraz żal i ból, że to tracę, że nie mogę i nie potrafię być prawdziwym ojcem.
 
* Nie zajmuj się więc przeszłością - nie zgubisz jej nigdy. Zostaw ją jednak z boku. Jej już nie zmienisz.
 
* Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy grzejesz pięć, dziesięć czy piętnaście lat - możesz z tego wyjść. Musisz tylko wierzyć.
 
* Nigdy nie jest za późno, póki tli się jeszcze odrobina życia i odrobina intelektualnej sprawności.
* Spróbuj powiedzieć sobie, jaki chciałbyś być. Nie pytaj siebie, czy jest to możliwe, czy nie. Zastanów się tylko, jak chciałbyś, żeby było.
 
* Statystycznie - tylko - około dziesięciu procent trwale kończy z nałogiem. Co stoi jednak na przeszkodzie - poza tobą samym - byś znalazł się w tej dziesiątce? To wystarczająca ilość ludzkich istnień, wyciągniętych z grobu, abyś mógł uwierzyć.
 
==T==
* To chyba najpotworniejsze w ćpaniu, że można zrobić wszystko i wszystkim , po to tylko, by zaspokoić swoje własne potrzeby.
 
==W==
 
'''Zobacz też:'''
* [[nałóg]]
* [[narkotyki]]
* [[Pamiętnik narkomanki]]
5842

edycje

Menu nawigacyjne