Mariusz Bonaszewski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 33 bajty ,  6 miesięcy temu
m
format, dr Zmiana
Nie podano opisu zmian
m (format, dr Zmiana)
 
[[Plik:Mariusz Bonaszewski.jpg|mały|<{{center>|Mariusz Bonaszewski</center>}}]]
'''[[w:Mariusz Bonaszewski|Mariusz Bonaszewski]]''' (ur. 1964) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, dubbingowy i radiowy.
==Wypowiedzi==
* Aktora łatwo jest rozpoznać w podróży. Znajduje nowych słuchaczy, gra, zabawia ich. Ja też zajmuję się teatrem w pociągu, w Warsie. Siedzę nad nową robotą. Czytam, myślę. To jest jak przemieszczanie się z własnym teatrem, a właściwie z marzeniami o nim. U celu podróży są spotkania z nowymi współpracownikami, nowe podniety. Poczucie, może zresztą ułudne, nieustannej aktywności. Żyję tym i nie mam zamiaru rezygnować. Chyba że ze mnie zrezygnują.
** Źródło: ''Wieczne niespełnienie i niepewność'', „Rzeczpospolita” nr 122, 26 maja 2006.
** Źródło: [http://kultura.trojmiasto.pl/Lubie-wkladac-obca-skore-rozmowa-z-Mariuszem-Bonaszewskim-n34363.html ''Lubię wkładać obcą skórę'']
 
* (...) mogę spokojnie przejść ulicą, a niektórzy moi koledzy mają z tym trudności i wiem, co to znaczy. Czy się tego obawiam? Trzeba mieć predyspozycje. Sprawa wieku. Ja już jestem w innym momencie życia, nie stanę się serialowym idolem.
** Źródło: [http://kultura.trojmiasto.pl/Lubie-wkladac-obca-skore-rozmowa-z-Mariuszem-Bonaszewskim-n34363.html ''Lubię wkładać obcą skórę'']
 
 
==O Mariuszu Bonaszewskim==
* Mariusz Bonaszewski (mistrzostwo)<br />Pięknie ewoluuje z chmurno-romantycznego amanta w dojrzałego faceta. Żar w jego oczach miesza się z gorzkim niespełnieniem (w „Nie''Nie do pary”pary'' Bovella gościnnie we wrocławskim Współczesnym), z grymasem złości, ba, z rozkoszną dziecinadą spod maski narcystycznego pana domu – w nieoczekiwanej, antymaskulinistycznej „Norze”''Norze'' w Narodowym. I z błyskiem przenikliwości niezbędnym w Gombrowiczowskich kreacjach Jerzego Jarockiego: na trzecim planie w „Kosmosie”''Kosmosie'', na pierwszym w skomplikowanych wywodach „Błądzenia”''Błądzenia'' sprzed dwóch lat.
** Autor: [[Jacek Sieradzki]], ''Subiektywny spis aktorów teatralnych'', „Polityka” nr 32/12.08.
 
* Najlepsza z ról, w jakich widziałem Mariusza Bonaszewskiego, wrażliwy, nerwowy, frustrujący, zbuntowany przeciwko rutynie starszych i obyczajom matki. Najpierw w tym przedstawieniu – grafoman. (...) Potem, kiedy jego pisarstwo zyska już uznanie, twórczość straci dla niego znaczenie.
** Autor: [[Andrzej Wanat]], „Teatr” 1992, nr 1
** Opis: o roli Konstantego Trieplewa w ''Mewie''.
 
* (...) prowadzony ręką mistrza osiąga najwyższe rejony, przekraczając samego siebie (wyciszony i skupiony w ''Kosmosie'', niebezpieczny w telewizyjnym ''Juliuszu Cezarze''), ale pod ręką niewprawną traci instynkt i dyscyplinę (rozfiglowany ponad miarę w ''Norze'').
** Autor: [[Tomasz Miłkowski]], [http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/29094.html ''W teatrach coraz lepiej'']
 
 
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Bonaszewski, Mariusz}}
[[Kategoria:Laureaci festiwalu Dwa Teatry]]
[[Kategoria:Laureaci Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza]]

Menu nawigacyjne