Donald Tusk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 575 bajtów ,  9 miesięcy temu
→‎J: drobne merytoryczne
(→‎P: drobne merytoryczne)
(→‎J: drobne merytoryczne)
* Ja o Polsce myślę i mówię z pasją. Polska musi być pasją każdego z nas. Kiedy mówimy o Polsce dumnej, musimy mieć w sobie pasję do walki o Polskę dumną – tak jak mieliście tę pasję do walki dwadzieścia pięć lat temu w sierpniu. Ta pasja musi wrócić, bo Polska zasługuje na cuda. Nie chcę i nie dopuszczę do tego, żeby Polską rządzili ludzie, którzy mówią, że nic nie może się udać, którzy uważają, że Polacy to naród aferzystów i złodziei. Polacy to naród dumny i mający prawo do bycia dumnym z własnej ojczyzny.
** Opis: z wystąpienia podczas kampanii wyborczej, Warszawa, Hala Torwar, 19 czerwca 2005.
 
* Jarosław Kaczyński ma problem z pewnymi kompetencjami, ale nie ma w Polsce nikogo lepszego od dzielenia ludzi. To udało mu się mistrzowsko. Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami! Zostaw ludzi w świętym spokoju! Chcesz konfrontacji, poważnej rozmowy na argumenty, jestem do dyspozycji, gdzie chcesz! Wyjdź z tej jaskini, nie bój się!
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-do-kaczynskiego-wyjdz-z-tej-swojej-jaskini-nie-boj-sie-mnie/qmfnk90 onet.pl], 19 lipca 2021
 
* Ja wiem, że są w Polsce politycy, którzy mają autentycznego hopla na punkcie archiwów i nie mogą się przyzwyczaić do tej myśli, że nie są już premierami, czy szefami komisji. I całe życie spędziliby w tych archiwach, zatruwając nam przestrzeń publiczną swoimi interpretacjami tego, co znaleźli.

Menu nawigacyjne