Alicja Lenczewska: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1467 bajtów ,  9 miesięcy temu
''Droga krzyżowa'' +3
(→‎Świadectwo. Dziennik duchowy: drobne merytoryczne)
(''Droga krzyżowa'' +3)
'''[[w:Alicja Lenczewska|Alicja Lenczewska]]''' (1934–2012) – polska nauczycielka i mistyczka rzymskokatolicka.
 
== ''Droga krzyżowa'' ==
<small>Wydawnictwo Agape, Poznań 2018</small>
* Moja sprawiedliwość polega na tym, aby czynić dobro każdemu człowiekowi – które uświęci go i doprowadzi do chwały życia w niebie. Cokolwiek czynię i dopuszczam wobec ludzi i każdego człowieka, czynię wyłącznie w tym jednym celu. A ponieważ jestem Mądrością, wszystko to jest mądre i doskonałe w każdym szczególe.
** Źródło: s. 23, 24.
 
* Sprawiedliwość Moja nie jest oparta na karze, lecz na miłości. Dlatego wielką miłością otaczam tych, którzy zbłądzili i nawołuję ich do powrotu takimi sposobami, jakie są skuteczne.
** Źródło: s. 24.
 
* Dziecko Moje, krzyż jest znakiem zbawienia. Przez przyjmowanie go w codzienności życia ziemskiego zdąża się do osiągnięcia zbawienia i życia ze Mną w wieczności.<br>Ta prawda dotyczy każdego człowieka. Ale jest jeszcze coś więcej, co dotyczy tych, których wybrałem do służby przy Mnie: Odkupicielu całego rodzaju ludzkiego.<br>Ci przeznaczeni są do szczególnej łaski: niesienia krzyży innych braci swoich – tych, którzy nie są w stanie unieść własnego krzyża, którzy potrzebują pomocy. Dlatego też wybrani Moi pomocnicy doznają wielu cierpień i wielu trudów w życiu doczesnym, aby wszystko to wraz z własnym ciałem i duszą złożyć Ojcu Niebieskiemu na odkupienie za wszystkich ludzi. Tak, jak uczyniłem to Ja: Mesjasz – Jezus Chrystus.
** Źródło: s. 26.
 
== ''Słowo pouczenia'' ==

Menu nawigacyjne