Krzysztof Śmiszek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 201 bajtów ,  1 rok temu
m
red. (jak w wikipedii)
Nie podano opisu zmian
Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej
m (red. (jak w wikipedii))
'''[[w:Krzysztof Śmiszek|Krzysztof Jan Śmiszek]]''' (ur. 1979) – polski adwokat, doktor nauk prawnychpolityk, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości., Pomysłodawcadoktor inauk współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego – ogólnopolskiego stowarzyszenia prawników i prawniczek działających na rzecz równości i niedyskryminacji. Honorowy przewodniczącyprawnych, tejwykładowca organizacjiakademicki.
 
* Minister Błaszczak znany jest z tego, że miesza sprawy LGBT do swojej polityki. Połączył kiedyś zamachy terrorystyczne z osobami LGBT. Dobrze by było, gdyby minister Błaszczak powstrzymał swój język, bo wypowiadanie tego typu słów stoi w jawnej sprzeczności z konstytucyjnymi wolnościami i prawami obywatelskimi, do których należy wolność zgromadzeń, czyli np. parady równości. Po drugie, jeszcze niedawno minister Błaszczak, gdy był szefem MSWiA, przekonywał, że nie ma wzrostu przestępstw z nienawiści. A jego słowa zachęcają do atakowania mniejszości i podsycają nienawiść wobec grupy, która i tak nie ma łatwo.
** Źródło: [http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/579311,blaszczak-marsz-rownosci-parada-sodomici-skandal-lgbt.html ''Dehnel do szefa MON: Sam jesteś sodomitą, Błaszczaku zamykający granice przed uchodźcami''], dziennik.pl, 14 sierpnia 2018.
** Zobacz też: [[związki osób tej samej płci]]
 
== O Krzysztofie Śmiszku ==
* Wiadomo, że pan Śmiszek jest członkiem społeczności osób homoseksualnych, jest aktywistą Kampanii przeciw Homofobii i jest tajemnicą poliszynela, kto jest partnerem pana Śmiszka.
** Autorka: [[Elżbieta Radziszewska]]
** Źródło: [https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prawa-gejow-jedzcie-o-nie-walczyc-do-iranu,146873.html ''Prawa gejów? "Jedźcie„Jedźcie o nie walczyć do Iranu"Iranu”''], tvn24.pl, 22 września 2010.
** Zobacz też: [[homoseksualizm]]
 
 
{{SORTUJ:Śmiszek, Krzysztof}}

Menu nawigacyjne