LGBT: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 204 bajty ,  10 miesięcy temu
m
format, dr Zmiana
Nie podano opisu zmian
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej
m (format, dr Zmiana)
 
'''[[w:LGBT|LGBT]]''' (z ang. Lesbianlesbian, Gaygay, Bisexualbisexual, Transgendertransgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych jako do całości.
* Cały fantazmat „uwolnienia” regionów od danej mniejszości (a to dokładnie oznacza slogan „miasto wolne od LGBT”) ma jak najgorsze tradycje. W latach 30. nazistowskie Niemcy rozpoczęły akcję nazywania kolejnych miejsc Judenfrei (wolnych od Żydów) lub Judenrein (oczyszczonych z Żydów).
** Autor: [[Jacek Dehnel]]
** Źródło: [http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24831154,haslo-polska-wolna-od-lgbt-zbiera-swoje-zniwa.html ''Dehnel: Hasło "Polska„Polska wolna od LGBT"LGBT” zbiera swoje żniwa''], wyborcza.pl, 27 maja 2019.
** Zobacz też;: [[nazizm]], [[Żydzi]]
 
* Ideologia LGBT jest sprzeczna z Konstytucją RP.
** Autor: [[Przemysław Czarnek]]
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojewoda-przyznal-medale-za-walke-z-lgbt-homoseksualizm-glowna-przyczyna-pedofilii-w/b2ttz1s?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne ''Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. "Homoseksualizm„Homoseksualizm główną przyczyną pedofilii w kościele"kościele”''], onet.pl, 16 maja 2019.
 
* Krucjata przeciw LGBT to fragment scenariusza wyborczego Kaczyńskiego. Tak jak uruchamiał demony antyuchodźcze w poprzedniej kampanii parlamentarnej, tak dziś odwołuje się do lęku – przed czymś równie mało znanym większości obywateli. Konstruuje wroga, który zje nasze dzieci i zawładnie cywilizacją. Zohydza go – pracuje nad tym cała machina propagandowa państwa PiS.
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[uchodźca]]
 
* Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś urodził się z innymi preferencjami seksualnymi. Tak bywa, tak zawsze było na świecie, to nie jest przecież nic nowego, że ludzie mają inne preferencje seksualne (...). Taka jest natura.
** Autor: [[Andrzej Duda]]
** Źródło: [https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-abp-jedraszewski-ma-ogromny-szacunek-do-czlowieka-,nId,3127860#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome ''Prezydent: Abp Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka, w czwartek mówił o ideologii''], interia.pl, 2 sierpnia 2019.
 
* Myślę, że Polska będzie wolnym regionem od LGBT.
** Zobacz też: [[sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Polsce]]
 
* Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka. (...) Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce on doprowadzić do zbawienia.
** Autor: [[Stanisław Gądecki]]
** Źródło: [https://natemat.pl/279463,abp-gadecki-o-lgbt-nie-chca-dialogu-depcza-swietosci-bluznia-bogu Łukasz Grzegorczyk, ''Abp Gądecki nie ma o czym rozmawiać z osobami LGBT. "Bluźnią„Bluźnią Bogu, deprawują człowieka..."człowieka…”''], natemat.pl, 22 lipca 2019.
** Zobacz też: [[Bóg]], [[dialog]], [[Jezus Chrystus]]
 
** Autor: kardynał [[Konrad Krajewski]]
** Opis: o osobach LGBT podczas pielgrzymki na Jasną Górę.
** Źródło: Stanisław Obirek, Artur Nowak, [http://wyborcza.pl/7,75968,25157296,watykanski-kardynal-daje-odpor-polskim-biskupom.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.maly ''LGBT w Kościele: Watykański kardynał daje odpór polskim biskupom''], wyborcza.pl, 5 września 2019.
 
* Roztrzaskaj glinianych idoli LGBT, co po ludzku grzeszyć nie potrafią. Nie wstydzisz się, Warszawko? Nie! To Ty już wstydu nie masz!
** Autor: [[Józef Zawitkowski]]
** Źródło: [http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24740962,biskup-zawitkowski-apeluje-o-nawrocenie-stolicy-spodlilas.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.6-L.1.maly Kacper Sulowski ''Biskup Józef Zawitkowski apeluje o nawrócenie stolicy: "Wiosenne„Wiosenne LGBT! Wy nawet grzeszyć normalnie nie potraficie, pachniecie tylko bezwstydem!''], wyborcza.pl, 1 maja 2019.
** Zobacz też: [[grzech]], [[Warszawa]]
 
* W istocie to, czego nie chcą oddać przeciwnicy pełnych praw społecznych dla grup mniejszościowych (np. osób LGBTIQ,) to nie tyle prawo do ślubu czy adopcji dzieci, ile poczucie wyższości, intuicja czy świadomość „dobrego”«dobrego» miejsca zajmowanego w hierarchii społecznej i moralnej, wynikające z doznania, że należy się do właściwej kategorii ludzi, dzieci natury z jej prawego łoża.
** Autorka: [[Bożena Umińska-Keff]], [https://krytykapolityczna.pl/kultura/keff-szkodliwy-antykomunizm/ ''Keff: Antykomunizm jest paliwem dla faszyzmu''], krytykapolityczna.pl, 10 lipca 2019.
 
** Źródło: Maciej Miłosz, ''[https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1488390,bartosz-bart-staszewski-aktywista-lgbt-wywiad.html Aktywista LGBT: Grzecznym czekaniem równych praw nie uzyskamy]'', gazetaprawna.pl, 14 sierpnia 2020.
 
'''Zobacz też:'''
* [[Rodzicielstworodzicielstwo osób LGBT]]
* [[Sytuacjasytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Polsce]]
 
 

Menu nawigacyjne