Wojciech Dębołęcki: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 702 bajty ,  11 miesięcy temu
+ uzupełnienie: pełny tytuł Wywodu
m (drobne redakcyjne, kat.)
(+ uzupełnienie: pełny tytuł Wywodu)
 
* Ewa pochodzi z polskiego „dziewa”, Abraham z „obran”, Absalom z „obrzezan”. (…) W raju mówiono po słowiańsku, a słowa Ezechiela jasno pokazują, że ma jednak Polska prawo Boże na wszystkę Azyją, Afrykę i Europę, które przed Sądem Bożym znowu będzie utwierdzone…
** Źródło: ''Wywód jedynowłasnego państwa świata, że najstarodawniejsze w Europie Królestwo Polskie lubo scytyjskie samo tylko na świecie ma prawdziwe sukcesory'' (1633)
 
* Wywod iedynowłasnego panstwa swiata, w ktorym pokazuie X. Woyciech Debolecki [...], ze nastarodawnieysze w Europie Krolestwo Polskie, lvbo Scythyckie, [...] ma prawdziwe successory i Adama, Setha, y Iapheta [...] y że dla tego Polaki Sarmatami zowią, a gwoli temu y to sie pokazuie, że język słowieński pierwotny iest na świecie [...]. Niegań aż przeczytasz.
** Pełny tytuł Wywodu. Źródło: ''[https://polona.pl/item/wywod-iedynowlasnego-panstwa-swiata-w-ktorym-pokazuie-x-woyciech-debolecki-ze,ODE4MTg/2/#info:metadata Wywód jedynowłasnego państwa świata, że najstarodawniejsze w Europie Królestwo Polskie lubo scytyjskie samo tylko na świecie ma prawdziwe sukcesory]'' (1633)
 
* Polacy, czyli Scytowie są narodem wybranym, pierwszym wśród wszystkich narodów świata, do którego ongiś należało panowanie nad światem i do którego niezadługo powróci, a język słowiański – pierwotnym językiem świata.
111

edycji

Menu nawigacyjne