Królowa Południa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Literówka, polskie znaki
m (+2 (przeniesione))
(Literówka, polskie znaki)
Znaczniki: Z urządzenia mobilnego Z wersji mobilnej
 
* Jest ono [życie] drogą, i musisz iść, a chodzenie to konieczność dokonywania wyborów.
 
* Często obrazy, sytuacje i zdjęcia nie są naprawdę tym, czym są, dopóki nie nastąpi ciąg dalszy; jakby wcześniej pozostawały w zawieszeniu, były tymczasowe, czekały na późniejsze potwierdzenie lub sprostowanie. Zdjęcia robimy sobie ninie po to, żeby mieć pamiątkę, ale po to, żeby później uzupełnić je resztą naszego życia. Dlatego są zdjęcia trafione i nietrafione. Obrazy, z których jedne czas umieszcza na swoim miejscu, przypisując im właściwe znaczenie, a odbiera sens innym, które same blakną, podobnie jak kolory, gasnące z czasem.
 
* Każdy strach można pokonać, stwierdziła, o ile nie masz za dużo czasu, żeby o nim myśleć.
 
* Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie staja się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ja zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, zębyżeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne.
** Zobacz też: [[książka]]
 
** Zobacz też: [[marzenie]]
 
* Świat to skomplikowane miejsce o trudnych regułach, gdzie każdy gra takataką rolę, jaka wyznaczył mu los. I nie zawsze można wybierać. Wszyscy ludzie, jakich znam, kiedyś powiedział doktor, że mają powody by robić to, co robią. Jeśli się to uzna, stwierdził, wcale nie jest trudno żyć dobrze z bliźnimi. Sztuczka polega na tym, żeby zawsze szukać pozytywnej strony. Palenie fajki bardzo w tym pomaga. Zajmuje dużo czasu, można wtedy myśleć. Daje okazje, żeby poruszać rękami i przyjrzeć się sobie. I innym.
 
{{wulgaryzmy}}

Menu nawigacyjne